Запитання юристу
29.02.2012 11:32
друкувати
надіслати
Анастасия запитує юриста
здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, в каком размере оплачивать судебный сбор по иску с требованием возместить моральный ущерб (30 000 грн) и материальный (4 500 грн), если истцов трое, один из них инвалид 2 группы. моральный ущерб 30 000 грн – составляет сумма 10 000 грн на каждого истца. материальный ущерб общий на трех истцов. Спасибо за ответ!
29.02.2012
Олег Дубовик |
Шановна пані Анастасіє!
Згідно частини шостої статті 6 Закону України “Про судовий збір” у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним
документом.
Отже, ціна Вашого позову складає 34 500 грн. Відповідно загальний розмір судового збору складає 345 грн.
Враховуючи те, що серед позивачів є інвалід ІІ групи, то платниками судового збору будуть два інших позивачі.
Згідно вище вказаних вимог Закону, вимоги кожного з позивачів становлять 11 500 грн. Тобто, два позивачі сплачують судовий збір кожен окремо із суми 11 500 грн. Враховуючи п.п. 1 п. 1 частини другої статті 4 Закону України “про судоустрій” сума судового збору для кожного з двох позивачів становитиме 214,6 грн. Тобто повинно бути дві різних платіжки, кожна на 214,6 грн.
Що стосується інваліда ІІ групи, то в позові обов’язково необхідно зазначити, про те, що один позивач звільнений від сплати судового збору згідно такого то пункту і статті Закону.
|
(Жодного голосу) 146 Також по темі
Экс-директор музея "Киевская крепость" обжаловал свое увольнение в судеТатьянаАнна АндріївнаВалентинаВладимир
Слідкуйте за новинами «Київського форуму» у Вашій соціальній мережі
Анастасія, Ви абсолютно праві, я замість слів “про судовий збір” пишу “про судоустрій” – технічна описка. Що стосується розрахунку суми судового збору, то якщо Ви не впевнені в правильності тих чи інших розархунків, то я б радив краще сплатити більшу суму судового збору, і у разі підтвердження переплати судового збору повернути надлишок через ухвалу суду, а ніж сплатити менше і затягнути судовий розгляд на місяць, які суд надасть для усунення недоліків – доплати судового збору.
Анастасіє, Ви сплутали суму судового збору та ціну позову. Чому у Вас ціна позову 23 000 грн.? Те що з частини матеріальних вимог позивача-інваліда не сплачується судовий збір не говорить про те, що його вимоги не включаються до ціни позову. Просто погашення судового збору за нього здійснюється за рахунок державного бюджету.
Ви вірно зауважили, що “судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом”, але в Вашому випадку загальна ціна позову становить 34 500 грн. З цих 34 500 судовий збір дорівнює 1%, тобто 345 грн. Загальну суму судового збору необхідно поділити на трьох позивачів, що = 115 грн, але згідно п.п. 1 п. 1
частини другої статті 4 Закону України “Про судоустрій” судовий збір не може бути меншим ніж 0,2 розміру мінімальної заробітної плати. А мінімальна заробітна плата в нас становить 1073 грн., якщо 1073 помножити на 0,2, то отримаємо 214,6 грн. на кожного з двох позивачів, які є платниками судового збору.
Олег, предполагаю что ссылаясь на “п.п. 1 п. 1 частини другої статті 4 Закону України “Про судоустрій”” Вы просто машинально указываете Закон про судоустрій вместо Закона про судебный збор либо спутали его с другим Законом…
Относительно же части шестой ст. 6 Закона про судебный сбор мне кажется что законодатель дополняет и расширяет норму про то что “судовий збір не може бути меншим ніж 0,2 розміру мінімальної заробітної плати” и таким образом снижает стоимость судебного сбора на каждого истца указывая что “судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом”
Следовательно в данной ситуации Анастасии судебный сбор должен получиться к оплате по 115 грн. на каждого, только за льготника заплатит государство
Олег, а вы не ошиблись со ссылкой на Закон и расчетом – Вы пишете “Враховуючи п.п. 1 п. 1 частини другої статті 4 Закону України “про судоустрій” сума судового збору для кожного з двох позивачів становитиме 214,6 грн. Тобто повинно бути дві різних платіжки, кожна на 214,6 грн.” ?
Как получилось 214,6 грн на каждого? Ведь “судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом”
Следовательно при цене иска в 23 000 грн на двоих сумма судебного сбора 230 грн, т.е. по 115 грн на каждого…