Сайт працює в тестовому режимі.
Перепрошуємо за можливі тимчасові незручності

Експериментальне засідання Київради: «поганий» бюджет – прийнято. Відео

10.02.2013

У п’ятницю, 8 лютого, у столиці відбулося засідання сесії Київради. Після довгих обговорень і дискусій депутати прийняли два основних документи: Програму соціально-економічного розвитку та бюджет міста Києва на 2013 рік. Варто зазначити, що перше в цьому році засідання було експериментальним, адже на сесію допустили одразу 22 представників громадських організацій. І вперше на прийнятті бюджету Києва в сесійній залі був відсутній голова  КМДА Олександр Попов.

На традиційному брифінгу перед початком засідання секретар Київради Галина Герега попередила, що депутати не задоволені проектом бюджету на 2013 рік, проте збираються проголосувати за нього, адже без цього документа місто не може нормально функціонувати.

«Сьогодні на порядку денному всього два питання, але вони дуже важливі. Це програма соціально-економічного розвитку та бюджет Києва на 2013 рік. Нам вдалося збільшити дохідну частину на 1,3 мільярда гривень. Звичайно, показники бюджету нас не влаштовують, але відкладати його прийняття не можна, тому що Київ не зможе функціонувати. Ми продовжимо переговори з урядом, щоб збільшити фінансування, а також будемо і далі наполягати на поверненні Києву 100% коштів від податку на доходи фізичних осіб», – сказала Галина Герега.

Активісти відвоювали місця у залі засідань

Після майже бойових дій 7 лютого, коли київські активісти намагалися увірватися в зал засідань Київради, влада пішла на поступки. 22 представники громадськості змогли потрапити на засідання сесії.

«Ми навіть не очікували, що нас допустять на засідання Київради. Але раз нам вдалося, ми збираємося активно включатися в роботу. У нас накопичилося багато зауважень до того проекту бюджету, який існує. Сьогодні ми збираємося заявити про свою позицію », – розповів активіст Ігор Луценко перед початком засідання.

Крім того, за словами активіста, на засідання Київради планується винести ще два питання. Перший стосується вільного доступу киян до будівлі Київської адміністрації, другий – можливості присутності громадськості на засіданнях Київради.

Нагадаємо, спроба провести засідання Київради 7 лютого закінчилася скандалом. Із самого ранку усі входи до приміщення були заблоковані через занадто активну акцію протесту під стінами адміністрації. Зрештою мітингувальники зламали двері будівлі та захопили колонну залу, вимагаючи дозволити вільний доступ простих людей до стін Київської адміністрації.

Після тривалих переговорів голова КМДА Олександр Попов та секретар Київради Галина Герега пообіцяли активістам, що від громадських організацій на сесії Київради будуть присутні 22 особи: 10 – в сесійній залі і 12 – в кулуарах Київради. Окрім того, Галина Герега пообіцяла разом з активістами створити робочу групу, яка розробить процедуру вільного доступу до приміщення КМДА.

Активісти отримали своє і таки потрапили до зали засідань. Але навіщо їм це потрібно, так ніхто і не зрозумів. Кілька разів вони отримали право виступу, але нічого особливо важливого сказати не змогли.

Що отримають кияни у 2013 році?

Першим питанням депутати розглядали Програму соціально-економічного розвитку Києва на 2013 рік. На підтримку програми висловились 69 депутатів, після чого її було затверджено.

За словами заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, у зв’язку з обмеженими бюджетними ресурсами зі спеціального фонду міського бюджету на фінансування капітальних вкладень у 2013 році передбачено 403,5 млн гривень. Ці кошти в основному будуть спрямовані на підтримання процесів на об’єктах, на яких неможливо припинити роботи, продовження виконання робіт з ліквідації аварійних ситуацій та на найбільш соціально важливі для міста пускові об’єкти.

Також заступник голови КМДА підкреслив, що завдяки домовленостям з урядом щодо перегляду бюджету за результатами першого кварталу ситуацію з фінансування столичних потреб вдасться значно поліпшити.

Так, у сфері охорони здоров’я у 2013 році планується ввести в експлуатацію дві новозбудовані амбулаторії лікарів сімейної медицини на 120 відвідувань за зміну. В освітній сфері, за умов державної підтримки, очікується завершити будівництво дитячого дошкільного закладу на 220 місць, а також відновити 1750 місць у 20 дошкільних навчальних закладах комунальної власності.

Крім того, за замовленням Київської міської державної адміністрації очікується побудувати 4 житлових будинки загальною площею 55,7 тис. кв. м. Ще 750 млн грн, відповідно до постанови Кабінету міністрів України, передбачені на спорудження дільниці Куренівсько-Червоноармійської лінії метрополітену від станції «Виставковий центр» до «Одеської площі», будівництво Подільського мостового переходу та реконструкцію транспортної розв’язки на Поштовій площі.

Як повідомлялося раніше, голова КМДА Олександр Попов виступив з ініціативою провести у кожному районі міста широкомасштабне обговорення Програми соціально-економічного розвитку Києва з урахуванням потреб того чи іншого району.

«Київському форуму» вдалося дізнатися про об’єкти капітального будівництва на 2013 рік:

  • завершення будівельних робіт з реконструкції приймального та спеціалізованих відділень Київської МКЛ № 12 на вул. Підвисоцького, 4-А (перша черга);
  • завершення будівельних робіт з реконструкції приймального відділення та спеціалізованих відділень Олександрівської клінічної лікарні м. Києва, благоустрій території та протизсувні роботи на вул. Шовковичній, 39/1;
  • будівництво двох амбулаторій лікарів сімейної медицини на 120 відв./зміну: на вул. Козацькій, 67-А у Голосіївському районі, на просп. Лісовому, 23-А у Деснянському районі;
  •  продовження будівництва світлофорних об’єктів;
  • влаштування велосипедних доріжок у м. Києві;
  •  продовження робіт із будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро;
  •  реконструкція вул. А. Ахматової, просп. П. Григоренка;
  •  будівництво під’їзної дороги, що з’єднує вул. Довбуша з вул. Бутлерова-Червоногвардійською (проектні роботи);
  • будівництво під’їзної дороги та зовнішньо-інженерних мереж до інноваційного парку «Біонік-Хілл»;
  • реабілітація (реставрація) шляхової споруди – сходів до пам’ятника Магдебурзького права у Подільському районі м. Києва;
  • будівництво та реконструкція транспортних розв’язок: на Поштовій площі, на правобережних підходах до Південного мосту зі з’їздами з вул. Саперно-Слобідської на Столичне шосе.

«Поганий» бюджет усе ж затвердили

Бюджет Києва на 2013 рік, який неодноразово критикували як влада, так і опозиція, усе ж було затверджено. За це проголосували 72 депутати.

До початку голосування опозиційні фракції в Київраді заявляли, що голосувати за бюджет не будуть.

«Ми не бачимо ніяких відмінностей між тим документом, проти якого ми голосували в кінці минулого року, і тим проектом бюджету, який пропонують зараз. В новий рік ми вступили з боргами на суму 10,2 млрд грн», – заявила депутат Тетяна Меліхова.

Також, за словами депутата, у фракції є питання щодо Програми соціально-економічного розвитку Києва на 2013 рік. Наприклад, чому Київ, передавши аеропорт «Жуляни» в оренду , досі продовжує його фінансування? Чому фінансується будівництво доріг до приватних підприємств? Чому не передбачено фінансування реконструкції і ремонту Дитячої інфекційної лікарні та туберкульозних диспансерів?

Про своє ставлення до бюджету також заявила фракція партії «УДАР». Депутат Олексій Давиденко заявив, що «УДАР» не підтримає проект бюджету в тому вигляді, в якому він є сьогодні, через те, що там не передбачено вирішення багатьох необхідних для Києва питань.

Попри заяви опозиції бюджет усе ж було затверджено. Відповідно до нього, загальний обсяг доходів бюджету міста на 2013 рік складе понад 18,5 млрд грн, у тому числі трансферти з державного бюджету – 2,9 млрд грн. Загальний фонд складе 15,9 млрд грн, а спеціальний фонд – 2,1 млрд гривень.

Так, у доопрацьованому проекті бюджету, який прийняли депутати, збільшено доходи міста більш ніж на півмільярда. Зокрема, за рахунок сплати «Київенерго» до бюджету 236 млн грн за користування майном, 182,5 млн грн – від продажу землі, за рахунок запровадження аукціонів, 100 млн грн – надходження від приватизації комунального майна з урахуванням коригування програми приватизації та переоцінки об’єктів продажу.

Відповідно до бюджету, видатки на соціально-культурну сферу Києва складуть 9,25 млрд грн. Їхній обсяг збільшено на 2,27 млрд грн у порівнянні з контрольними показниками Мінфіну.

Зокрема, видатки на освіту складуть 4,3 млрд грн при контрольному показнику 3,26 млрд грн. На охорону здоров’я – 3,3 млрд грн при контрольному показнику 2,97 млрд грн, а на соціальний захист населення – 821,0 млн грн при контрольному показнику 134,9 млн грн. На галузь культури – 584,0 млн грн при контрольному показнику 508,9 млн грн, на фізичну культуру та спорт – 135,0 млн грн при контрольному показнику 73,5 млн грн. На молодіжну політику – 74,5 млн грн при контрольному показнику 33,8 млн грн.

Крім того, на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери міста передбачено 7,2 млрд грн, що більше на 107,0 млн грн у порівнянні з асигнуваннями минулого року. За рахунок цих коштів виплату заробітної плати буде забезпечено з урахуванням муніципальних надбавок. По це повідомила прес-служба КМДА.

Також на капітальні вкладення Програми соціально-економічного розвитку спрямують 182,5 млн грн, а на капітальні видатки головних розпорядників, що здійснюватимуть ремонтні роботи сходових клітин, ліфтів, асфальтування прибудинкових територій, капітальні ремонти гуртожитків, – 100,0 млн гривень.

На галузь житлово-комунального господарства виділять 875,9 млн грн, на транспорт та дорожнє господарство – 744,0 млн грн. Кошти у сумі 236,0 млн грн спрямують на покриття різниці в нарахуваннях на теплову енергію для населення. На оплату електроенергії КП «Київміськсвітло» передбачено 14,0 млн грн, на покриття різниці в тарифах КП «Київкомунсервіс» – 3,4 млн грн.

«Не можна сказати, що ми задоволені тим бюджетом, який зараз є. Доходи становлять всього 18,5 млрд грн. Але те, що бюджет був прийнятий, дасть можливість розморозити багато процесів в місті, наприклад виплату надбавок вчителям і медикам », – розповів заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

Робота над бюджетом буде продовжена. Депутати Київради заявляють, що бюджет столиці буде переглянуто за результатами першого кварталу.

«Бюджет Києва не забезпечить нормального функціонування столиці, тому він повинен бути переглянутий за результатами першого кварталу. Доходи бюджету збільшено всього на 500 мільйонів, а основна проблема – відрахування на користь держбюджету – так і не вирішена. Тому нам належить внести зміни до бюджету після першого кварталу», – заявив депутат Київради Денис Москаль.

Незважаючи на усі дискусії, засідання Київради 8 лютого можна вважати плідним. Адже й справді, як стверджують фахівці, для життя міста цей документ вкрай необхідний. Тепер киянам залишається сподіватися, що представники київської влади виконають свої обіцянки і таки виб’ють з держбюджету кошти, яких не вистачає на вирішення найважливіших питань життєдіяльності міста. Підстави для таких сподівань є, адже напередодні міських виборів кияни захочуть бачити місто, що розвивається, а не місто, що занепадає.

 

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

Новини

Фоторепортаж

Погода у Києві
© 2013 «Київський форум» перший соціальний інформаційний портал.
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для Інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.