Кому в Україні належить “четверта” влада?!

Про діяльність ЗМІ в умовах виборчого процесу, стан свободи слова, журналістську етику, передвиборчу агітацію, законодавче забезпечення, висвітлення виборчого процесу говорили гості соціального то-НЕшоу з Реною Назаровою «Київський форум», що відбувся 31 липня.

Щойно стартувала в Україні виборча кампанія, як одним із актуальних питань стало те, як «четверта влада» зуміє впливати на думку виборців, чи зуміє в принципі, та чи не стануть ЗМІ інструментом в руках зацікавлених політсил?!

Гостями студії були генеральний директор телеканалу «ТВі» Микола Княжицький, журналіст, телеведучий В’ячеслав Піховшек, генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси Олексій Погорєлов, адвокат, медіа-юрист, медіа-тренер Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова, оглядач сайту «Телекритика» Світлана Остапа, юрист Інституту медіа-права Ігор Розкладай, журналісти, громадські діячі та небайдужі кияни.

На початку бесіди автор і ведуча Рена Назарова задала тон розмові, поставивши гостре питання про те, чи має місце на сьогодні в країні тиск на свободу слова. І це питання було поставлене неспроста, а саме в контексті кримінальних справ, порушених нещодавно проти каналу «ТВі» та сайту «Лівий берег».

Більшість гостей висловили думку про те, що безумно сьогодні в Україні дуже складно засобам масової інформації виражати незаангажовану власну позицію, залишаючись в абсолютній безпеці. Мабуть єдиним, хто не підтримав думку колег став В’ячеслав Піховшек, який щоразу спростовував нарікання на владу, хоча ніхто з гостей, окрім нього жодного разу не промовив слово «влада» чи «Партія регіонів». Пан Піховшек в грайливому тоні наводив приклади утисків свободи слова під час президентства Віктора Ющенка та наполягав на необхідності відновлення кримінальної відповідальності за наклеп. Найбільш вражаючою фразою, яка пролунала з його вуст, стала заява про те, що нібито все, про що йде мова під час ефіру вигадка, адже ніхто з журналістів в Україні «не сидить» за свою професійну діяльність. Що стосується побиття журналіста Мустафи Найєма після з’їзду Партії регіонів, то він взагалі прокоментував це доволі жорстко, заявивши, що «не слід нариватись!».

Журналісти, які були присутні в студії надзвичайно обурились такій заяві. Зокрема, координатор проекту Всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закон» Оксана Котомкіна запевнила пана Піховшека, що « в умовах, які створені сьогодні для діяльності ЗМІ, журналісти не зупиняться і обов’язково будуть «нариватися!».

Звісно ж говорячи на таку делікатну тему, яка стосується не лише працівників преси, але буквально кожного громадянина, виникає безліч суперечливих питань. В умовах виборчого процесу засоби масової інформації можна умовно поділити на «кишенькові» рупори певних політичних сил, ЗМІ, що займаються відвертою «джинсою» та відданих справі володарів пера, які незважаючи на перепони простують стежкою правди. Творча група «Київського форуму» бажає останнім наснаги, творчого натхнення та сил у нелегкій боротьбі, а громадянам України ми зичимо не помилитись у своєму виборі та свідомо підійти до майбутньої долі української держави.

01.08.2012

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Голосування

Хто в умовах політичної кризи відповідає за безпеку українського народу?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...
Про нас
Пишіть нам за адресою: voelklfanclub@yandex.ru