Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! |
Понад половина суми, яку кияни платять за воду, тепло та електрику, витрачається не на послуги населенню. Про це повідомив керівник Головного контрольно-ревізійного управління Петро Андрєєв в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».
Він пояснив, що КРУ перевіряло обґрунтованість тарифів на прохання столичної влади.
«Голова [київської міської] адміністрації Олександр Попов сам звернувся до нас з проханням про проведення аудиту. Ми встановили, що 60% вартості тарифів ЖКГ складають накладні витрати житлово-експлуатаційних служб без надання послуг», – сказав Андрєєв.
По суті, це означає, що більшість грошей ідуть на зарплати й премії працівників ЖЕКів, утримання службових авто, оплату телефонних розмов, ремонти в офісах, купівлю комп’ютерів, телефонів та іншої техніки, а можливо, й на організацію корпоративів.
Тому голова ГоловКРУ зробив висновок, що вартість води, тепла та електроенергії можна було б значно знизити, якщо оптимізувати систему управління.
Водночас у столичних ЖЕКах запевняють, що зайвих грошей не беруть: тарифи встановлюють «Київводоканал» і «Київенерго» (до речі, їх також збирається перевірити КРУ) – і кошти перераховують цим структурам.
«Що ж стосується плати за утримання будинків, то вона навіть занижена, бо житловий фонд у нас старий і багато йде на поточні ремонти. Але зарплату співробітникам я платити повинна, інакше нікому буде працювати, а з грошей, зібраних за квартплату, беремо на це стільки, скільки треба. Може, й виходить 60%, але, якщо підняти розцінки, вийде не 60%, а, скажімо, 40%», – розповіла в інтерв’ю газеті «Сегодня» начальник одного з ЖЕКів Дніпровського району Наталя Р.
А от голова Асоціації житлово-комунального господарства Олександр Семченко стверджує , що накладні витрати експлуатаційних контор не мають перевищувати третини в структурі тарифів. Якщо вони вищі – це, як мінімум, підозріло.
Нагадаємо, що за останній тиждень столичні житлово-експлуатаційні контори не вперше опиняються в центрі скандалу. У п’ятницю в пресу просочилася інформація, що ЖЕКи масово пропонують підписувати з ними прямі договори на надання послуг. Проте ці документи складені так хитро, що умови вигідні лише житловим конторам. Люди скаржилися, що ЖЕКи жодним рядком не зобов’язувалися прибирати прибудинкову територію, натомість хотіли цілодобового доступу до квартир мешканців. Зафіксовані випадки, коли контори пропонували послуги з водопостачання, водовідведення та опалення, хоча вони не мають на це права.
Як відомо, в лютому і березні у Києві підвищилися тарифи на комунальні послуги. Причому влада має намір і надалі збільшувати плату за деякі з них. Особливо це стосується водопостачання. Щоправда, НКРС, яка має затверджувати розцінки, поки не давала дозволу на це. Утім, квітневе подорожчання електроенергії вплине на собівартість інших послуг і може стати передумовою для підвищення тарифів на тепло й гарячу воду.
Про це також пишуть:
“ЛИГА”: ГлавКРУ выяснило, что в Киеве с тарифами на услуги ЖКХ “не все гладко”.
“Главред. Столица”: ГлавКРУ разобралось с тарифами на услуги ЖКХ в Киеве.
Kievpress: Столичные тарифы проверит КРУ.
Деньги.ua: ГлавКРУ выяснили: тарифы на ЖКХ несправедливы.