Кулінич: “Якщо не передати “Київську фортецю” у державну власність, ми втратимо її назавжди!”

Директор Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» В’ячеслав Кулінич розповів «Київському форуму» про те, як чиновники ГУ культури КМДА намагаються позбавити його роботи, житла та відібрати у столиці найбільшу фортецю у світі.

Частину I інтерв’ю Директора Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» В’ячеслава Кулінича читайте тут.

Пане В’ячеславе оясніть деталі рішення про передачу четвертої башти новим власникам?

Розумієте в усіх документах Київради башта №4 не значиться як пам’ятка архітектури національного значення, в усіх рішеннях Київради вона значиться як нежиле приміщення. Більше того, представники КМДА заявляють, що ми «музейники» не маємо ніяких прав. Але в Законі такого не зазначено, що працівники музею не мають права захищати свою власність.

Звідки Ви дізнались про півтора гектара землі?

Вони випливли дуже несподівано. Як додаток до «нежилого об’єкта». Звичайно це спокусливо півтора гектара в центрі міста.

Тиск, що чиниться на Вас, розрахований на те, щоб прибрати Вас з дороги?

Це дуже болючий удар для мене. Але ніякий біль не змусить мене стати зрадником. На війні теж бувають втрати. Я завжди казав, що не має значення у якій формі йде руйнація історичних цінностей: чи падає снаряд, чи ковш будівельного екскаватора руйнує історичні будівлі. Так була знищена п’ята башта та інші історичні споруди. Нам вдалося багато відстояти. Київ – це наше місто нам і нашим дітям тут жити. Чи будемо жити на смітнику? Я дотримуюсь такої позиції: коли наші діти поїдуть до Парижу, вони скажуть: у вас дуже гарно, але в нас красивіше! А скажіть чи багато у Києві залишилось пам’яток?! Якщо на мою долю випаде до останнього захищати «Київську фортецю», я гідно встану на її захист! Я виріс в цих краях, з дитинства я збирав там гільзи, це дійсно моя рідна земля, це моя Батьківщина! Це не просто красиві слова, я дію відповідно до цих слів, вони для мене норма життя.

Ми не перший рік бачимо вашу боротьбу і підтримаємо Вас у всьому й надалі…

Я звертатимусь до Президента, до всіх інстанцій, до всіх розішлю свої звернення, але вони поспішають і не чекали, що підніметься така хвиля. Нещодавно теж були звільнення я мабуть став останньою краплею. Нас тримають в інформаційній блокаді, намагаючись приховати, що Київ має найбільшу фортецю у світі. Про це вперше публічно сказала заступниця мера Риму, яка відвідала Київ і була вражена, коли побачила нашу фортецю.

Ви вважаєте, що все, що діється навколо фортеці приховується від вищого керівництва КМДА?

Я глибоко переконаний, що Олександр Попов не володіє повною інформацією. Я його знаю дуже давно, ще з часів, коли він був мером Комсомольська і надзвичайно поважаю цю людину. Він дуже порядна людина. Чиновники Головного управління культури просто використали момент, коли його немає, коли у він у відпустці. Це все виплило, коли рішення вже виноситься на сесію Київради.

Мова йде про рішення про передачу в оренду компанії «Платар» четвертої башти і 1,5 га землі?

Про землю чітко в рішенні взагалі мова не йде, це йде як доповнення до башти № 4. Організація, про яку йде мова це ТОВ «Музей Платар». Назва складається з двох прізвищ Платонов і Тарута. Дивно ще й те, що я повністю законослухняна людина, яка дотримується доручень Президента, виходить, що нині в Києві вже небезпечно підтримувати президента Віктора Януковича?! Тим більше це сталося перед виборами, тобто ці сили намагаються скомпрометувати не лише голову КМДА, а й самого Президента і всю Україну, щоб врешті-решт отримати гарний прибуток для себе.

Тобто чиновників середньої ланки рішення Президента про передачу четвертої башти разом зі всім майном «Київської фортеці» до державної власності не хвилює?!

Ці чиновники на словах підтримують владу, але на ділі серйозно компрометують її, вони виживають при будь-якій владі.

Рішення про передачу  башти було прийнято Київрадою 26 квітня, і саме 26 квітня Ганною Герман було дано доручення передати весь наш комплекс до державної власності протягом першого півріччя, а перше півріччя закінчилось 1 липня.

Пам’ятаємо, що у вас були судова тяганина з НСК «олімпійський», який зазіхав на територію музею? Чим закінчилась та історія?

Історія триває… На жаль, вчора (19 липня – Л.Д.) був заново відновлений паркан, будівельники відгородили знову музейну землю. Ми воювали в судах, суд назначив експертизу, і визнав цю землю нашою. Але зараз знову 2 гектари у нас просто відібрали. Коли тільки мало початись ЄВРО я звертався до Колєснікова з тим, що стадіон незаконно відбирає у музею землю, ведучи своє будівництво на нашій землі. І тоді він нас підтримав, я йому за це дуже вдячний, тоді Київ виділив 1,7 млн. грн. на ремонт фасадів і розробку проекту реставрації валу. Гроші мали бути виділені ще в минулому році, але до бюджету вони не потрапили, потім я звернувся до Попова і пояснив, що керівництво гроші виділяє, а чиновники розпоряджаються так, що гроші до музею не доходять. Попов був обурений, але на той рік ми все ж таки з грошима не попали, було вирішено, що управління, яке займається підготовкою до ЄВРО 1,7 млн. грн. передасть музею. Ці гроші ГУ культури «з’їло» і ці кошти виділені для підготовки до ЄВРО ми отримаємо не раніше ніж в жовтні. Це насправді виглядає як знущання над нами. Ну поясніть як можна ремонтувати фасад до ЄВРО в жовтні, коли чемпіонат закінчився майже півроку назад? А Зоріна розповідає: «Ми виділили 1,7 млн. грн.,  дали аванс проектувальникам і т.д.»

Ваші стосунки з ГУ культури виглядають надзвичайно напруженими?!

Ми регулярно звертаємось до Головного управління культури з проханням проводити у нас заходи, у нас чудова територія. Їм просто не цікаво це, навпаки музей намагаються занедбати, щоб потім за безцінь продати. Зоріна постійно звинувачує мене в тому, що я бігаю по судах, а не займаюсь справами музею Але ж вибачте в судах я захищаю саме музей від тих численних зазіхань з різних сторін. Ми виграли 32 судових процеси, відбулося більше 400 засідань. Це все ми відстояли власними силами, не наймаючи адвокатів.. Тому, що усі адвокати, які починали на нашій стороні, закінчували тим, що працювали проти нас. Було й таке що проти мене і моїх заступників відкривали карну справу, була виїмка документів, це все ми пройшли…

Мені стає сумно за киян, я борюсь за їхнє майно, а складається враження, що їм байдуже. Це наша спільна справа, і саме ви як ЗМІ маєте донести до киян правду, щоб не виникало враження, що доля музею киян не цікавить. Якщо зараз не передати музей у державну власність, як того вимагає Президент, і він залишиться у комунальній власності, ми музей втратимо назавжди.

Під час прямого ефіру соціального ток-НЕшоу «Київський форум» з Реною Назаровою 24 липня спеціальним гостем стане В’ячеслав Кулінич, який без купюр розповість усю правду про своє звільнення і спроби передати музей приватним власникам.

23.07.2012

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Голосування

Хто в умовах політичної кризи відповідає за безпеку українського народу?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...
Про нас
Пишіть нам за адресою: voelklfanclub@yandex.ru