Запитання юристу
15.03.2012 15:58
друкувати
надіслати
Людмила запитує юриста
Добрий день!
Згідно ЗУ ” Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали, внаслідок Чорнобильської катастрофи”
р. 5 ст. 27, я відношусь до п. 4 …проживали на момент аварії чи прожили або постійно нравчалися після аварії не менше трьох років у зоні посиленого радіоекологічного контролю.(постійно проживала з аварії 1986 року до 1997 року с. Нагірна, Черкаської області), 1997-2002 р. м. Харків навчання, з 2002 року проживаю м. Полтава, офіційно зареєстрована з 2007 року. Мені відмовлють в наданні відпустки по пологам 90+90, згідно п. 10, ст. 30, р. 5 в звязку з тим , що в посвідчення виданому в 2000 році Черкаською облдержадміністрацією, мається запис “посвідчення діє на час постійоного проживання або роботи у зоні посиленого радіоекологічного контролю”. Пункт 10 зі змінами в 2003 році не містить обмежень та не має прикінцевих положень , як в розділі 4 ” тільки проживання на території”.
Закон передбачає, посвідчення обмежує, лікарня відмовляє, а Держава нічого не гарантує. Будь- ласка, напишіть Вашу точку зору, вкажіть куди звернутись.
Заздалегідь вдячна.
15.03.2012
Олег Дубовик |
Шановна пані Людмило!
Стаття 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали, внаслідок Чорнобильської катастрофи ” передбачає гарантовані державою
компенсації та пільги, які надаються потерпілим дітям, зазначеним у пунктах 1-6 статті 27 цього Закону. Зокрема п. 10 статті 30 вказаного Закону передбачає надання жінкам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відпустки по вагітності і родах тривалістю 90 календарних днів до родів і 90 календарних днів після родів, яка обчислюється сумарно і надається жінкам повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до родів, з оплатою в розмірі повного заробітку незалежно від страхового стажу та місця роботи.
Тобто, вказана стаття чітко встановлює, що відпустка у зв’язку з пологами 90+90 надається визначеним категоріям жінок не залежно від місця роботи.
Єдина проблема має місце з приміткою в посвідчені, що воно діє на час проживання і роботи в зоні постійного радіоконтролю.
В даному випадку склалася ситуація, коли лікарня буде відстоювати свою позицію, посилаючись на вказану примітку в посвідченні. Вважаю, що буде доцільним втручання у Вашу проблему державних органів компетентних вирішувати подібні питання.
Раджу Вам звернутися з обґрунтованими письмовими звернення до Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціальної політики з проханням розібратися у Вашій ситуації та надати конкретні рекомендації.
Якщо у своїх відповідях міністерства займуть Вашу позицію, то Вам буде достатньо надати вказані відповіді до медзакладу та вимагати у них виконання норм Закону.
|
(Жодного голосу) 86 Також по темі
Экс-директор музея "Киевская крепость" обжаловал свое увольнение в судеТатьянаАнна АндріївнаВалентинаВладимир
Слідкуйте за новинами «Київського форуму» у Вашій соціальній мережі