З 1 жовтня міська влада заборонила торгувати на куренівському ринку старих речей біля Пташиного базару. У суботу вдосвіта сюди приїхала міліція й не дозволила продавцям звично розкластися на тротуарах уздовж дороги. А на світанку торгівцям запропонували переїхати на вул. Вербну біля «книжкової» Петрівки, мовляв, тепер там їх законне місце, пише «Комсомольская правда».
Щоправда, самі «барахольники» не в захваті від такого переселення.
«Деякі наші «колеги» поїхали туди, але місця там дуже мало, максимум людей 150 – 200 можуть розміститися, а нас-то майже 3 тисячі на Куренівці торгують. Ми нікуди звідси з’їжджати не хочемо, будемо стояти до останку», – розповіла продавчиня Лариса.
Для деяких тутешніх торгівців продаж старих речей – єдина можливість додатково заробити якусь копійку до мізерної пенсії. Однак правоохоронці не бачать в цій ситуації нічого трагічного, бо вважають, що нікого не женуть, просто «допомагають переїхати». А добровільно чи примусово – то вже інша справа. Є рішення влади про перенесення ринку, і його треба виконувати.
Як відомо, куренівський ринок вздовж вулиць Скляренко, Автозаводської та Фрунзе є давнім «хлібним місцем» київської бідноти. Сюди бабусі та дідугани несуть ще з юності припасений крам. Від болтиків, ліхтариків і селянського начиння – до біноклів і дорогих виборів з кришталю міді та срібла. Сама ж традиція напівстихійно торгувати старим товаром зародилася кілька сторіч тому й міцно вкорінилася в багатьох європейських містах. Такі ринки давно стали називати блошиними, бо тут часто продавали одяг, що кишів дрібними паразитами. Однак на «барахолках» завжди можна було знайти речі, якість яких значно вища за ціну.
Додамо, що цьогоріч в столиці правоохоронці та комунальники намагалися закрити, а то й знести – авторинок на бульварі Перова, ринок «Лісовий» і базар «Десна». Крім того, приречений на закриття і шулявський секонд-хенд.
Про це також пишуть:
“В городе”: Милиция разогнала барахольщиков с Куреневки.
Фото з сайта “Комсомольской правды”