Сквер ім. Феодори Пушиної

Рейдери знову загрожують скверу ім. Феодори Пушиної

На території зеленої зони, куточку впорядкованої природи, розташованої навпроти приміщення ВО «КАШТАН» на розі пр. Паладіна та пр. Перемоги на автомобільній  розв’язці біля мосту, яка є частиною скверу ім. Феодори Пушиної, група невідомих людей 8 лютого 2012 р. встановила будку та здійснила огородження для початку будівництва бензозаправної станції та торгівельно-розважального комплексу. Стало відомо, що це вчинили представники юридичної особи «Енергоінкам Україна» спільно з працівниками охоронної фірми, назву якої відмовилися  повідомити, а документи, які б дозволяли здійснювати охоронну діяльність на вказаній території будівельного майданчика не надали.

17 лютого відбулася зустріч з чиновниками з Святошинської РДА, КМДА, представником “забудовника” та мешканцями прилеглих будинків. Домовилися, що будівництво припиняється до з’ясування всіх обставин щодо отримання дозволу на ділянку. Молоді люди з КМДА були веселі, а представниця рейдерів відкрито питала, кому скільки заплатити, щоб від них відстали.

18 лютого відбувся схід людей з мікрорайону, збір підписів проти будівництва, погодження звернень до влади. Охоронці поводилися зухвало, форма (фірми Венбест) з них зникла, з”явився генератор, який димів і шумів, зігріваючи будку, і арматура для огорожі. Один з охоронців погрожував газовим балончиком оператору ТСН, який знімав місце подій.

Протягом тижня регулярно були дзвінки від мешканців в різні служби щодо різних порушень: відбору електроенергії з проводів, генератора, пошкодження насаджень копаннямям для фундаменту огорожі тощо. Тим часом були відправлені офіційні колективні звернення до КМДА, Київради, Святошинської РДА,  РВВС, прокуратури.

Міліція реагувала пасивно, не перешкоджаючи роботам.

24 лютого протягом дня  було завершено встановлення  2-метрової металевої огорожі, а вночі, між 3-ою та 5-ою годинами спиляли дерева на ділянці близько 0,5 га.

Вдень 25 лютого мешканці зруйнували огорожу і викликали міліціонерів та чиновників з вимогою зафіксувати факт масового вирубування дерев. Керівник охоронців намагався втекти, але був затриманий, при цьому вдарив в голову одну з активісток ініціативної групи. Представником Святошинського Зеленбуду спільно с заступником прокурора Святошинського району було складено протоколи про події та вирубані дерева – в кількості 84, серед них  дуби,  сосни, акації, клени, груші.

Мешканці переконані – тут, на перехресті доріг і біля будинків, не потрібні ані автозаправка, ані торгово-розважальний центр – все це поруч вже є, а зелених насаджень в задимленому  мікрорайоні Біличів – обмаль.

Зухвальство рейдерів викликає обурення мешканців. А поведінка біло-голубої влади, яка по-суті просто спостерігає, чим завершиться боротьба громадян за меморіальний сквер ім. Феодори Пушиної (лейтенант медичної служби, Герой Радянського Союзу, загинула в боях за визволення Києва в 1943 р., похована на Святошинському кладовищі), і має статус об”єкту  природо- заповідного фонду місцевого значення – сприяє втраті останніх ілюзій щодо її цілей та інтересів.

26 лютого громадяни розібрали частину каркасу огорожі та перевернули будку, унеможлививши  вхід до неї. До мешканців приєднався Валерій Асадчев, народний депутат попередніх скликань ВР України, котрий вже допомагав захистити цей сквер сім років назад від іншої банди. В провідних інфо-ресурсах з”явилася інформація про порушення кримінальної справи за фактом вирубування дерев. Але до інформації  прес-служби прокуратури вкралася помилка: зелена зона, де відбувалися події була названа сквером ім.. Василя Стуса. Однак статус сквера ім. Василя Стуса було надано трохи їншій території, а саме напроти нашої, з іншого боку кільцевої дороги (пр. Паладіна), ближче до центру міста. А територія, яку ми відстоювали, за планом Святошинського району приблизно 2007 р. являла собою одне ціле зі сквером ім. Феодори Пушиної, який ми перед тим вдало врятували від забудівлі.

Кореспонденти ЗМІ вказують адресу: пр. Перемоги, 138. Дійсно, за такою адресою немає ніякої будівлі, це просто, як кажуть, зі стелі,  ”ЕнргоІнкам Україна” при оформленні своїх домовленостей з Київрадою придумали таку адресу.

Останні новини: 27 лютого 2012 р. будка і рештки огорожі були вивезені.

Будемо повідомляти про подальший хід подій.

Скверу Федори Пушиної бути, громадяни переможуть!

Ініціативна група мешканців навколишніх будинків.

28.02.2012

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Голосування

Хто в умовах політичної кризи відповідає за безпеку українського народу?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...
Про нас
Пишіть нам за адресою: voelklfanclub@yandex.ru