Небайдужим киянам - сюди!
Натисніть!

Наш сайт переглянули

Сьогодні84
З початку місяця96 459
За 2012 рік96 459
За весь час1 905 771
        Знайти
  

Опитування

Як зміниться життя в Києві цього року?

Завантаження ... Завантаження ...


Запитання юристу

24.01.2012 16:40
друкувати надіслати

Станіслав запитує юриста

Добрий день ! У мене така ситуація: у 1996 році я за дозволом керівництва підприємства поселився в однокімнатній квартирі. При цьому мені ніякого ордеру не видавалось. Я лише написав письмову заяву на дозвіл поселитися.Підприємство, яке надало житло, видало мені форму № 3 в якій сказано, що моє помешкання – гуртожиток. Я постійно прописався по місцю проживання. Ніякого ордеру я не отримував. Його в мене ніколи не було.
На початку 2012 року мені стало відомо, що житло в якому я проживаю з 1996 року є службовим і відповідно до Житлового кодексу України, я мав би мати на нього ордер відповідно до клопотання керівництва підприємства та рішення місцевої районної державної адміністрації. Організація яка мені надала дозвіл на вселення та проживання відмовляється надавати дозвіл на приватизацію житла, тая як я там не пропрацював 10 років.
Скажіть, чи можу я в даному випадку скористатися статтею 344 Цивільного кодексу України ?

24.01.2012 14:40


Олег Дубовик

Шановний пане Станіславе!

Відповідно до ч. 1 ст. 344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим кодексом.
У пунктах 4, 8 Прикінцевих та перехідних положень ЦК зазначено, що цей Кодекс застосовується до цивільних відносин, що виникли після набуття ним чинності. Правила ст. 344 про набувальну давність поширюються також на випадки, коли володіння майном почалося за три роки до набуття чинності цим Кодексом. Кодекс набув чинності з 01 січня 2004 року, а значить перебіг строку володіння майном для визнання права власності на нього за набувальною давністю слід рахувати лише з 01 січня 2001 року.
Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.
Теоретично, Ви можете спробувати реалізувати права передбачені статтею 344 ЦКУ, але остаточне вирішення справи буде залежати виключно від рішення суду.
Як відомо, законодавство встановлює чіткий порядок приватизації службового житла, а тому чи піде суд на приватизацію службового житла за набувальною давністю невідомо. З судової практики можу сказати, що отримання у власність нерухомого майна шляхом застосування 344 статті ЦКУ відбувається як правило у випадках користування спадковим майном без оформлення спадщини. Випадків приватизації службового житла по 344 статті ЦКУ я в судовій практиці не знайшов.
Якщо ж припустити, що Ви набули право володіння житлом на підставі угоди, тобто скористатися частиною 3 статті 344 ЦКУ, згідно якої якщо особа заволоділа майном на підставі договору з його власником, який після закінчення строку договору не пред’явив вимоги про його повернення, вона набуває право власності за набувальною давністю на нерухоме майно через п’ятнадцять років з часу спливу позовної давності, то реалізувати право отримання у власність такого житла можна лише через 15 років відрахованих від 01.01.2001р.
Отже, Ви звісно можете спробувати отримати службове житло у власність по набувальній давності, але останнє слово буде за судом.


Голосую -1, мені не подобаєтьсяГолосую +1, мені подобається (Жодного голосу)
 
0 коментарів 0

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

Головна, Новини, Опитування, Останній ефір, Попередні ефіри, Блоги, Фото, Запитання юристу, Написати Рені Назаровій, Про нас
вакансии сторож Днепропетровск, Погода в Сердеговке, трк футбол, Жан Клод Ван Дамм биография, ласковый май музыка, купить Рено в Луганске

© 2012 ВГО “Київський форум”. Передрук авторських матеріалів можливий за умови посилання на текст оригіналу на веб-сайті www.kiev-forum.org.