Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! |
Працівники швидкої медичної допомоги постійно зазнають нападів під час своєї роботи.
- Дуже велика проблема з безпекою працівників «швидкої». Буквально за останній місяць сталися кілька прикрих випадків. Так, днями двоє киян в стані алкогольного сп’яніння викликали «швидку». Лікар, яка здійснювала допомогу, не дорахувалася мобільного телефону, - зазначив головний лікар Київської міської станції швидкої допомоги Анатолій Вершигора. – Нещодавно під час нічного чергування було скоєно напад на машину «швидкої». Машина побита, але, на щастя, ні працівники, ні апаратура не постраждали. Також в цьому місяці пацієнт, хворий на СНІД, наніс травму лікарю «швидкої» – зараз він знаходиться на лікуванні.
За інформацією головного лікаря Київської міської станції швидкої допомоги, в 2012 році було зафіксовано 7 нападів на працівників «швидкої», в 2011 – 8, в 2010 – 15 випадків.
- Як показує досвід, досить багато молодих людей ідуть працювати саме на швидку допомогу. Але після таких прикрих випадків спеціалісти кидають працювати на «швидкій» і шукають роботу в комерційних структурах. Кожен виклик може бути небезпечним, – зазначає Вершигора.
У зв’язку з небезпекою професії постає ще одна кадрова проблема. Адже за статистикою, 67% працівників «швидкої» – жінки, для яких подібні умови роботи не є допустимими.
Нагадаємо, 1 січня 2013 року набрав чинності Закон «Про екстрену медичну допомогу», який передбачає реформування служби швидкої допомоги. Відповідно до постанови Кабміну № 1119 від 21 листопада, бригади швидкої допомоги повинні приїжджати через 10 хвилин з моменту виклику (раніше було 20 хвилин. – Ред.), які тепер діляться на екстрені та неекстрені. Норматив прибуття бригад швидкої медичної допомоги на місце події за зверненнями, які належать до категорії екстрених, становить 10 хвилин у містах і 20 хвилин в населених пунктах поза межею міста з моменту надходження звернення до диспетчера оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
У разі, якщо стан хворого некритичний, до нього направлять невідкладну допомогу, яка може приїхати і через півгодини. А ось бригади швидкої, які не вкладаються в норматив, обіцяють карати (за часом суворо стежить начальство). Щоб встигнути вкластися в 10 хвилин, машини «швидкої» тепер чергують у так званих пунктах тимчасового базування, які розкидані по всьому місту. З огляду на це, у Києві лікарі швидкої допомоги погрожують масовими звільненнями. За їх словами, тепер вони змушені цілодобово знаходитися у машинах, у них немає можливості пообідати і навіть сходити до вбиральні, а пацієнти зустрічають бригаду «швидкої» буквально з секундоміром в руках.
У вівторок, 22 січня, в ефірі соціального ток-НЕшоу «Київський форум» відбудеться обговорення теми: «Реформа швидкої допомоги: таксі до лікарні чи переймання європейського досвіду?» Шановні читачі, якщо Вас зацікавила тема майбутнього ефіру, долучайтесь до обговорення на сайті. Також Ви можете стати учасником живої дискусії в студії під час прямого ефіру. Для цього, будь-ласка, зареєструйтеся до 12.00 22 січня 2012 року.