- Київський форум - http://kiev-forum.org -

Захист столичних дерев – обов’язок кожного (інструкція до дій)

19.03.2012 19:04 у розділі Блоги | Коментарів: 3

Сьогодні масове знищення зелених насаджень у столиці досягло катастрофічних обертів.

В більшості випадків вирубка дерев у Києві відбувається з грубим порушенням законодавства. Слід зазначити, що міська влада також певним чином сприяє безконтрольному знищенню столичних дерев, оскільки не погоджує з киянами вирубки на їх прибудинковій території, не забезпечує висадження нових дерев на місці вирубаних, що в свою чергу дозволяє на очищеній території встановлювати МАФи, гаражі або навіть споруджувати будинки.

Якщо і далі буде продовжуватися злочинне знищення зелених насаджень і ми не зможемо змусити владу адекватно на це реагувати, то це призведе до більш серйозних проблем ніж просто забудови на місці скверів.

Видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради на підставі ордера. Майже у кожному випадку вирубки дерев має бути попередньо складений акт обстеження дерев, який погоджується із Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища.

Отже, особи, які зрізають дерева передусім повинні мати ордер на вирубку та акт обстеження дерев. Якщо вказані документи відсутні необхідно негайно звертатися до міліції, природоохоронної прокуратури та держуправління охорони навколишнього природного середовища.

Майте на увазі, що незаконною вирубкою зелених насаджень вважається вирубка без передбачених дозвільних документів або за наявності дозвільних документів, але з зазначенням у них не тих рослин, вирубка не на тій території, не в тій кількості, не в ті строки тощо.

Законодавство України передбачає цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконне знищення зелених насаджень.

Згідно зі статтею 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення, знищення чи пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення населених пунктів тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, статтями 245 та 246 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу та незаконну порубку лісу. За вказані злочини відповідальність коливається від штрафних санкцій до позбавлення волі.

Що ж робити, якщо Ви побачили вирубку дерев у сквері або у своєму дворі.

  1. Не ходіть до «лісорубів» самостійно. Спершу знайдіть однодумців (прості перехожі, сусіди і т.д.) і підійдіть до місця вирубки групою осіб.
  2. Підійдіть до «лісорубів» та запитайте на яких підставах вони вирубують дерева.
  3. Після усної відповіді спробуйте знайти старшого серед них та запитайте в нього документи: ордер на вирубку, акт обстеження дерев, погоджений з Управлінням охорони навколишнього природного середовища.
  4. Якщо дозвільних документів на вирубку дерев Вам не нададуть, є всі підстави вважати, що вирубування дерев ведеться незаконно, а це є підставою для виклику міліції.
  5. Викликайте міліцію за номером 102 та запитайте у оператора реєстраційний номер Вашого виклику. Крім цього, спробуйте повідомити про факт бездозвільної вирубки дерев природоохоронну прокуратуру.
  6. До прибуття міліції по можливості перешкоджайте подальшій вирубці дерев.
  7. Бажано зафіксувати все побачене у власноручно складеному та підписаному всіма свідками акті та на фото-, відеотехніку.
  8. Спробуйте викликати на місце вирубки представників організацій, які займаються захистом зелених зон та представників ЗМІ.

Вказаний орієнтовний перелік дій зможе зупинити, можливо, чергову незаконну вирубку дерев у столиці.


Коментарів: 3 (Відкрити | Закрити)

Коментарів: 3

Коментар №1 від Євген Янчевський On 21.03.2012 @ 09:14

Спасибо Вам за столь развернутую консультацию. Жаль, что телефонов этих всех организации Вы не указали. Кстати, а к кому обращаться в случае если погибшие деревья торчат третий год, их никто не вырубает, не заменяет, хотя за соседними деревьями уход в некоторой степени ведется?

Коментар №2 від Олег Дубовик On 22.03.2012 @ 08:52

Пане Євгене, дякую за підтримку мого бачення проблеми з вирубкою дерев. Стосовно Вашого запитання щодо знесення дерев, які загинули, повідомляю, що питанням висадження та легальної вирубки дерев, які віджили свій вік, у столиці займається Київське комунальне об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» (04053, м. Київ-53, вул. Кудрявська, 23 телефон : 272-40-18). Також, до цієї процедури може бути залучене Головне управління з питань благоустрою КМДА.

Коментар №3 від tuhhis On 23.03.2012 @ 21:04

а патроны когда выдавать будут?


Надруковано з веб-сайту Київський форум: http://kiev-forum.org

Постійна адреса сторінки: http://kiev-forum.org/zahyst-stolychnyh-derev-obovyazok-kozhnoho-instruktsiya-do-dij/

© 2010 ВГО “Київський форум”. Передрук авторських матеріалів можливий за умови посилання на текст оригіналу на веб-сайті www.kiev-forum.org.