незручні питання до влади
        Знайти
  

Опитування

Sorry, there are no polls available at the moment.

Запитання юристу

24.11.2011 14:01
друкувати надіслати

Андрей запитує юриста

Здравствуйте!
Сегодня я хотел заключить договор у нотариуса, касающийся принадлежащего мне имущества в Броварском р-не Киевской области.
Подготовил все правоустанавливающие документы, справки БТИ, форму №3, пришел на назначенную встречу к нотариусу. И в последний момент нотариус выяснила, что на имущество наложен арест.
Основание – спадковий договір на имущество по моему адресу на постороннего, не известному ни мне, ни моим соседям человека, зарегистрированный Броварской государственной нотариальной конторой в 2008 году.
Самого этого имущества также не существует по моему адресу (оно даже физически там не поместится).
Витяг з Єдиного реєстру заборон відчуження нерухомого майна у меня на руках.
В броварской государственной нотариальной конторе по телефону ответили, что их договор действителен. Сказали – мне самому разбираться с сельсоветом и БТИ. Что на основании их документов нотариус зарегистрировал имущество по моему адресу.
Мой вопрос:
Что мне делать? С чего начинать процесс выяснения нарушения моих прав? Чья реально это может быть вина – нотариуса в Броварах, БТИ или сильрады?
Все правоустанавливающие документы на землю и недвижимое имущество по моему адресу у меня есть.
Все справки, оформленные и заверенные БТИ и сильрадой которые были нужны нотариусу – на руках. Их срок действия еще не истек.
Заранее спасибо.

25.11.2011 13:07
Олег Дубовик

Шановний пане Андрію!

Чесно кажучи, без розгляду самих документів дуже важко вірно оцінити ситуацію, але спробую з огляду на Ваші пояснення надати пораду.
По-перше, зауважу, що відповідно до статті 1302 Цивільного кодексу України за спадковим договором одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача.
Згідно статті 1307 Цивільного кодексу України на майно, визначене у спадковому договорі, нотаріус, який посвідчив цей договір, накладає заборону відчуження.
Я так розумію, що Ви отримали на підставі правочину або в порядку спадкування певне нерухоме майно. І крім цього, інша невідома Вам особа на підставі спадкового договору також отримала право на це майно.
З огляду на ситуацію виникають запитання: 1) хто перший з вас отримав право на спірне майно? Ви чи невідома особа? 2) яким чином Ви набули прав на спірне майно?
3) чи живий на сьогоднішній день відчужувач майна за спадковим договором? Не маючи відповідей на вказані запитання неможливо надати слушну пораду.
Стосовно Вашого питання яким чином розпочати вирішення вказаної проблеми можу сказати наступне: БТІ і сільська рада лише реєструють права на майно. А безпосередньо перехід прав на майно фіксується в нотаріуса. Тому раджу з самого початку відвідати нотаріальну контору в якій невідома особа уклала спадковий договір. Було б дуже корисно дістати примірник цього договору. Лише після буде сенс відвідати БТІ та сільську раду. Крім того, в даному випадку може мати місце шахрайство, а це вже кримінально каране діяння.
В будь-якому випадку, з метою найбільш ефективного вирішення Вашої проблеми, раджу не займатися самодіяльністю, а в першу чергу відвідати юриста, а вже потім робити ті чи інші кроки.


Голосую -1, мені не подобаєтьсяГолосую +1, мені подобається (+1, голосів 1)
 
0 коментарів 0

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

Ви гість? Гостям можна коментувати з 10:00 до 18:00 у робочі дні.

Головна, Новини, Передача, Опитування, Про нас
работа курьером в одессе, погода в Алчевську, сборная россии по хоккею 2011, Келли Макдональд, бесплатная популярная музыка 2009, купить kIa Днепропетровск

© 2011 ВГО “Київський форум”. Передрук авторських матеріалів можливий за умови посилання на текст оригіналу на веб-сайті www.kiev-forum.org.