Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
Наш 11-річний будинок дістався нам після приватного ЖЕКу в жахливому стані. Але зараз у нас в ОСББ прекрасно живеться. На зборах правління будинку ми обговорюємо такі важливі питання, як витратити наші шалені гроші – 2 гривні за метр. Чи то під’їзди поремонувати, чи то зробити альпійську гірку.
Але ж ОСББ ще більш потрібні мешканцям периферії, які також давно відповідають за свої будинки. За Цивільним кодексом, будинок належать людям за правом співвласності. І коли ним фактично управляє приватний чи комунальний ЖЕК – то робить це нелегітимно. Точніше, таке право мають тільки ті ЖЕКи, яких найняло ОСББ для виконання конкретних послуг. Ніякого балансоутримувача не існує, бо не може чуже майно перебувати на балансі сторонньої організації: мешканці не можуть свою власність віддати ЖЕКу чи навіть ОСББ. І взагалі ОСББ – це механізм прийняття колективних рішень, а зовсім не аналог ЖЕКу.
Нам надають послуги «доблесні» компанії-монополісти, тому що більше з ними ніхто не розраховується. На відміну від ЖЕКу, ми платимо за фактом. Але вони відмовляються ставити останні підписи, бо ми не надали їм пакет документів, які нам ніхто не віддає. Адже і ЖЕК, і наш забудовник дружно написали, що вони ніколи не були балансоутримувачами, а отже, й нічого передавати не зобов’язані. І місцева влада також не балансоутримувач.
Тому потрібно вносити зміни в Цивільний кодекс та законодавство, що стосується ОСББ й доступу до публічної інформації. Адже доки ми не маємо легітимної можливості отримати список своїх сусідів, доки наші багатоквартирні будинки не обліковуються як цілісні майнові комплекси – ми можемо відібрати свої будинки тільки фізично. Якщо будинок приносить якісь доходи приватному чи комунальному ЖЕКу – ніхто не передасть його нам на баланс. Ми можемо його забрати тільки так: викинути чужі платіжки – і закинути свої ОСББшні. І відразу розпочати власну господарську діяльність.
Маєте сили – беріть свої будинки. А просто так ніхто вам їх не віддасть – скільки б ОСББ ви не створили. У нас є безліч формальних ОСББ і вони не можуть розпочати господарську діяльність. А міські чиновники мали б вийти на вищій рівень і почати вирішувати ці проблеми. Від цього, власне, й залежить, чи відбудеться у нас ОСББізація країни.