незручні питання до влади
автор та ведуча Рена Назарова
Небайдужим киянам - сюди!
Натисніть!

Наш сайт переглянули

Сьогодні2 866
З початку місяця41 105
За 2012 рік504 542
За весь час2 313 854

У цьому розділі

Експертні блоги
Експерти
Реєстрація блогера

        Знайти
Новий розділ
Гарячі точки Києва
Відкрити

Дайджест «Київський форум»

№3, квітень 2012
Бюджетна «подачка» напередодні виборів. Війна за зелень. Інтриги на Пейзажній алеї. Сховище відпрацьованого ядерного палива поблизу Києва.

№2, спецвипуск, березень 2012
ОСББ як вихід із комунальної кризи, або допоможи собі сам! Крокодилячі сльози житлово-комунальних олігархів. Як судитися з ЖЕКами?

№1, лютий 2012
Медичні реформи додадуть киянам проблем. Шулявка - ні пройти, ні проїхати. Київ ось-ось потоне у власному "добрі". Прибирання по-київськи.

 
  

Опитування

Чи готові Ви вийти на захист зелених зон Києва від вирубки?

Завантаження ... Завантаження ...

Погода у Києві

Експертні блоги

16.09.2011
друкувати надіслати
Олександр Мазурчак
перший заступник голови КМДА

ОСББ отримають рекордно великі кошти від влади

Грошей ніколи не буває достатньо, але ми вже розпочали фінансування. І на відміну від усіх попередніх років, цьогоріч ми виділили 40 мільйонів гривень на ремонти діючих ОСББ, 78 мільйонів – на будинки, де планується створення ОСББ. Крім того, ми спрямовуємо 280 мільйонів на заміну і реконструкцію ліфтів, а також 160 мільйонів – на асфальтування прибудинкових територій. Йдеться і про будинки комунальної власності, і про ОСББ та ЖБК. А наступного року ми плануємо збільшити фінансування насамперед чинних ОСББ – на роботи, які пов’язані з енергозбереженням та покращенням технічного стану.

Але чим ОСББ краще за ЖЕК? У об’єднань співвласників є кілька конкретних переваг:

  • ефективне управління своїм спільним майном;
  • самостійне встановлення тарифів на квартирну плату;
  • можливість не сплачувати ПДВ;
  • можливість закріплення прилеглої до будинку території;
  • самостійне укладання договорів з вивозу твердих побутових відходів, обслуговування ліфтів;
  • можливість найняти професійного управителя (або домовитися з тим самим ЖЕКом про обслуговування будинку).

Чому ж так повільно в нас створюються ОСББ? Перша проблема полягає в тому, що немає юридично закріпленої норми, щоб вчасно отримувати інформацію про власників будинку. За законодавством, це конфіденційна інформація. І наші інвентар-бюро не хочуть надавати її громадським організаціям. Ми з цим боремося.

По-друге, в законі написано, що держава бере участь в капітальному ремонті будинків, а не зобов’язана все робити повністю. Щоб провести капітальний ремонт усіх будинків Києва потрібно аж 20 мільярдів гривень. Тому ми маємо визначитися, кому дати ті кошти, які є. Я вважаю, що передусім капітальний ремонт треба робити там, де створені ОСББ, щоб після цього люди взяли будинок в експлуатацію і нормально жили.

Свіжий ефір: Новий ядерний могильник під Києвом: небезпеки, ризики, загрози

Крім того, треба вирішувати проблеми виконавців послуг і різниці в тарифах. Сьогодні в ОСББ можна вкластися в тариф 2 гривні за квадратний метр. А якщо будинок безпосередньо обслуговує ЖЕК – доведеться заплатити 3 гривні, бо в цьому випадку треба платити ПДВ і утримувати роздутий штат.

Тож ми намітили 12 кроків підтримки ОСББ. І на цю сесію Київради вже виноситься питання з закріплення земельних ділянок. На наступній сесії, думаю, що об’єднання отримають землю в постійне користування. У столиці процес повинен піти.

Тим більше, що в попередній понеділок вийшли зміни до постанови Кабміну, які дають нам можливість укладати договори і виділяти гроші для ОСББ. На сьогодні ми виконали 12% від запланованих ремонтних робіт у будинках. І цьогоріч ми фінансуємо 123 будинки ОСББ, 232 ЖБК і 544 будинки комунальної власності, які хочуть стати ОСББ. Крім того, виконуються програми з асфальтування на полагодження ліфтів. За останні 5 років ми ніколи не направлялися такі великі кошти на житло.

А списки будинків, які мають отримати кошти на капітальний ремонт і на оновлення прибудинкових територій будуть корегуватися, тому що виявилися неправильними. Отже, знову можна подавати заявки на ремонт. Крім того, у нас є програма щодо дитячих і спортивних майданчиків, які ми будемо облаштовувати за поданням райадміністрацій. Незалежно від того, закріплені вони за ОСББ, ЖБК чи знаходяться в комунальній власності.

До речі, коли розроблялася програма підтримки ОСББ ми не записали нічого про ЖБК – і вийшло так, що їх начебто не існує взагалі. Ми вважали, що проблеми великої не буде: ЖБК перереєструються як ОСББ і стануть єдиною формою. Але виявилося, що в нас сьогодні майже тисяча ЖБК у Києві, які не хочуть перереєстровуватися. У них є свій статут, свої керівні органи. Вони звикли до такої форми управління. І ми повинні поважати цю волю людей. Утім, сьогодні в законодавстві є цілий ряд прогалин стосовно ЖБК. Тому можуть виникнути проблеми в їх подальшому фінансуванні. Хоча поки що ми вважаємо ОСББ і ЖБК рівноправними.


 
Голосую -1, мені не подобаєтьсяГолосую +1, мені подобається (-1, голосів 1)   переглядів сторінки 124  

Також по темі

К 2026 году Киев станет «резиновым»
Реконструкцію вулиці Горького пообіцяли завершити у травні
Київське метро працюватиме довше під час Євро-2012
Где в Киеве опасно ходить. Список аварийных мест
Працівник "Київавтодору" заробив 1,2 млн грн на ремонті дороги
 
0 коментарів 0

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

переводчик англо-украинский, новини України, Каролине Херфурт, хорошая музыка, покупка авто

© 2012 ВГО “Київський форум”. Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на www.kiev-forum.org, а також на сам матеріал.