незручні питання до влади
автор та ведуча Рена Назарова
Небайдужим киянам - сюди!
Натисніть!

Наш сайт переглянули

Сьогодні3 846
З початку місяця42 085
За 2012 рік505 519
За весь час2 314 831

У цьому розділі

Експертні блоги
Експерти
Реєстрація блогера

        Знайти
Новий розділ
Гарячі точки Києва
Відкрити

Дайджест «Київський форум»

№3, квітень 2012
Бюджетна «подачка» напередодні виборів. Війна за зелень. Інтриги на Пейзажній алеї. Сховище відпрацьованого ядерного палива поблизу Києва.

№2, спецвипуск, березень 2012
ОСББ як вихід із комунальної кризи, або допоможи собі сам! Крокодилячі сльози житлово-комунальних олігархів. Як судитися з ЖЕКами?

№1, лютий 2012
Медичні реформи додадуть киянам проблем. Шулявка - ні пройти, ні проїхати. Київ ось-ось потоне у власному "добрі". Прибирання по-київськи.

 
  

Опитування

Чи готові Ви вийти на захист зелених зон Києва від вирубки?

Завантаження ... Завантаження ...

Погода у Києві

Експертні блоги

03.06.2011
друкувати надіслати
Дмитро Табачник
Міністр освіти і науки, молоді та спорту України, доктор історичних наук, академік

Вступна кампанія – 2011: менше черг – більше можливостей

Умови вступу. Правила прийому до вищих навчальних закладів мало змінилися порівняно з минулим роком. Хочу відразу зробити кілька зауваг. По-перше, заяви про завищений бал атестату – це «качка», для якої немає жодних підстав. Ми порівняли бал атестату і бал зовнішнього незалежного оцінювання 338 тисяч торішніх випускників. І серйозні розходження між балом атестату і результатами ЗНО були виявлені тільки в двох десятках з 20 тисяч шкіл в Україні. Ці дані відкриті, їх можна перевірити. Тому безпідставно говорити, що школи насичені якимось непорядними людьми. Бал атестату – це підсумковий результат праці дитини за 11 років. Він потрібен для того, щоб мотивувати старшокласників вчити не лише ті предмети, які їм потрібні для тестування.

По-друге, цього року ми змушені відмовитися зараховувати поза конкурсом переможців всеукраїнських олімпіад і 4 етапу захисту дослідницьких робіт Малої академії наук, як це було раніше. Чому? Тому що минулого року такими переможцями були 377 дітей, і більшість із них (майже три сотні) подали документи до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, поза конкурсом зайнявши всі бюджетні місця на багатьох гостродефіцитних чи найбільш престижних спеціальностях.

Крім того, є ще одна зміна в умовах: нараховуватись додаткові бали будуть лише в тому випадку, якщо абітурієнт обрав своєю майбутньою професією саме той фах, за яким він переміг на олімпіаді. Простіше кажучи, якщо ти переміг з математики або з фізики і потім обираєш міжнародні відносини – вибач, твоя олімпіада не дає жодного балу, бо міжнародні відносини не мають нічого спільного з фізикою або хімією. Будь ласка, для тебе є інженерні факультети. Тому в цьому році за перше місце на всеукраїнській олімпіаді нараховується – 50 балів, за друге – 40, і за третє – 30.

Від 1 до 20 балів можна заробити і на підготовчих відділеннях – за рішенням вченої ради. Але виключно для вступників на інженерні спеціальності.

Свіжий ефір: Новий ядерний могильник під Києвом: небезпеки, ризики, загрози

Вступна кампанія. Цьогоріч збільшено термін подачі та прийому документів з 15 до 31 дня. Абітурієнти можуть подавати документи з 1 по 31 липня. Це дозволить зменшити черги і напруженість, а відповідно, й помилки в роботі приймальних комісій.

Сьогодні надходить багато запитань від різних ЗМІ щодо електронного вступу. Отже, в порядку експерименту у ВНЗ ІІІ– IV рівня акредитації абітурієнти можуть подавати електронні заяви при вступі на денну форум навчання. Я думаю, що це позитивно, тому що впроваджує в роботу приймальних комісій електронні технології, впорядковує їх діяльність, а найголовніше – економить кошти і час абітурієнтів. Працювати з електронними даними буде приймальна комісія – вона їх вводить в систему «Конкурс». І це відразу перевіряється. Жодних персональних даних в електронному вигляді вступник не подає, він уводить тільки номер свого атестату й пінкод ЗНО. І якщо це зроблено правильно – потрапляє на власну сторінку, в електронний кабінет, і далі працює з приймальною комісією, яка оприлюднює ці дані і вони потрапляють відразу на сайт університету і в систему «Конкурс». Але хто хоче може подавати документи особисто.

Зарахування. В цьому році змінений порядок зарахування після оприлюднення рейтингового списку. Абітурієнти будуть просуватися в списку тільки тоді, коли пройде певна кількість днів і дитина, яка здобула право на вступ до навчального закладу, не принесла документів.

Професійне майбутнє студентів. Ми почали діалог з роботодавцями. Разом ми, за досвідом Британії, плануємо створити галузеві ради, щоб сформулювати галузеві професійні стандарти, а на їх основі – освітні стандарти. Крім того, в цьому році стартує перший пілотний проект: низка великих роботодавців братимуть участь у відборі до професійно-технічних вищих навчальних закладів. Це хіміки, металурги і гірники. Таким чином ми спробуємо мотивувати дитину, щоб вона проходила через трудову профільну школу до професійно-технічної і далі працювала за обраним фахом. Проблема полягає в іншому. Не хоче бізнес фінансувати навчання своїх кадрів, він поки що набирає тих фахівців, які залишилися з минулих часів. І саме тому ми цьогоріч затвердили вже близько 40 професійних стандартів та різні модулі навчання. Тобто, якщо бізнес не хоче платити за трирічне навчання фахівця – пропонується стандарт професії 6, 8 і 12 місяців. Поки що підприємці на це погоджуються. Будемо працювати далі.


 
Голосую -1, мені не подобаєтьсяГолосую +1, мені подобається (Жодного голосу)   переглядів сторінки 227  

Також по темі

Столичні школярі щодня перетинають Дніпро, щоб вивчати російську мову
Табачник після зустрічі з дітьми курив під заборонним знаком (ВІДЕО)
Розцінки на оцінки: іспити у вузах подорожчали вдвічі
Студенти послали Табачника просто на Площі знань (ВІДЕО)
Студенты не против коррупции в вузах, - опрос
 
0 коментарів 0

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

ивано франковск, хоккей финал, Лив Шрайбер, клип forum, автомобили Mitsubishi 

© 2012 ВГО “Київський форум”. Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на www.kiev-forum.org, а також на сам матеріал.