Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
В Україні реалізується державна програма, спрямована на позбавлення соціальної допомоги матерів-одиначок. Про це в ефірі ток-НЕшоу «Київський форум» з Реною Назаровою заявила голова Всеукраїнського благодійного фонду «Освіта України» Наталія Максюта.
«Нещодавно оголосили, що експеримент, який проводився в Чернігівській і Волинській області буде розповсюджений на всю країну», – заявила вона.
«Що це за експеримент? Держава законодавчо закликає людей слідкувати за матерями-одиначками. Якщо в них є пральна машина, доповідати це у відповідні органи. І їх будуть позбавляти, соціальної допомоги. Я думаю, що дуже скоро в нас від такої державної допомоги буде набагато більше безпритульних дітей», – зазначила Максюта.
Водночас начальник Служби у справах дітей КМДА Микола Кулеба підтвердив прикладом інформацію голови Фонду.
«Я спілкувався з багатодітним батьком з Волинської області, батьком 14 дітей. І він каже, що йому перестали платити допомогу, бо він почав будувати будинок. Але каже: “Я ж маю, як батько, забезпечити своїх дітей місцем для життя”. І пояснили відмову у допомозі ще й тим, що в нього є трактор, не зауваживши, що йому вже 15 років», – розповів чиновник.
За його словами, система надання соціальної допомоги потребує реформування для збереження біологічних сімей.
«Адже якщо мама одинока, то вона майже не отримає підтримки. Як тільки дитина стає сиротою, то держава зразу гарантує опікуну 2 прожиткові мінімуми – близько 2 тисяч гривень, прийомній родини – два прожиткові мінімуми і плюс 35% – це 2,5 тисячі гривень. А в інтернатному закладі утримання дитини обходиться від 5 до 20 тисяч гривень на місяць, в залежності від типу будинку», – наголосив Кулеба.
Як відомо, Кабінет Міністрів почав переглядати підхід до надання державної соціальної допомоги. Віце-прем`єр-міністр – міністр соцполітики Сергій Тігіпко на розширеному засіданні уряду пояснив, що з 1 грудня на всю країну поширитися експеримент, за яким достаток матерів-одиначок, які претендують на соціальну допомогу, буде оцінюватися індивідуально. З квітня цей метод апробувався в трьох областях – Волинській, Кіровоградській і Чернігівській. А все через те, що урядовці підозрюють: три з чотирьох матерів-одиначок мають такі реальні доходи, які дозволяють їм обходитися без допомоги держави.
Згідно із законодавством, мати-одиначка або жінка, яка виховує дитину до трьох років, може претендувати на гарантований рівень захисту у розмірі 30% від прожиткового мінімуму або одержувати всю суму ПМ – 953 гривні, коли дохід одного члена сім`ї не перевищує 50% цієї суми.