Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
Знесені будинки на Андріївському узвозі – це корпуси колишньої фабрики «Юність», які зведені 30 років тому і не мають історичної цінності. Більше того, адреси двох із них – на сусідній вулиці Фролівській. Про це в інтерв’ю газеті «Сегодня» сказали представники столичної влади і забудовника, а також окремі фахівці з архітектури.
«Тут було землевідведення 2005 року під проект «Андріївський плаза» [це бізнес-центр. – Ред.]. Будинок, що виходить на узвіз, не має історичної цінності, тому дозволено вести підготовчі будівельні роботи. Сам узвіз і будівлі не постраждають», – запевнив заступник голови КМДА Михайло Кучук.
За його словами, Міністерство культури також не мало заперечень проти цього проекту. А заступник начальника Головного управління культурної спадщини міста Яків Дегтяр вважає, що знесені будинки були потворними, погано стилізованими під архітектуру Андріївського.
У компанії «ЕСТА Холдинг», що й провадить будівництво на території колишньої фабрики, запевняють, що жодної історичної пам’ятки не чіпатимуть, а з боку Андріївського знесений лише один фасадний будинок, зведений 1978 року. Історик Олександр Анісімов підтверджує, що ця споруда не значилася у списку тих, що охороняються державою, а архітектор Лариса Скорик не проти, щоб на його місці постала стилізована скляна будівля.
Думки, простих киян розділилися: одні вважають, що історія може відображатися у склі й наводять як приклад європейські столиці – Париж, Відень, Лондон, де сучасні споруди стають окрасою міст. Але більшість людей вважають, що нашу мистецьку вулицю не можна забудовувати по-новому, інакше вона втратить свій колорит. Вони посилаються й на указ Мінкультури, яким увесь Андріївський узвіз визнаний пам’яткою містобудування.
На словах знищення будинків на узвозі засудив і голова КМДА Олександр Попов, якому, виявляється, забракло повноважень, щоб зупинити бульдозери.
«Я думаю порадитися зі членами містобудівної ради, і, швидше за все, ми звернемося до уряду із пропозицією повернути місту всі повноваження з питань містобудування, які ми мали», – сказав Попов в інтерв’ю «Українським новинам».
Нагадаємо, що компанія «ЕСТА Холдинг» будує на території колишньої фабрики «Юність» багатоповерховий офісний центр з підземним паркінгом. Вона входить до групи СКМ нардепа-мільярдера Ріната Ахметова. І це лише один з нових будівельних проектів у мистецькому серці столиці. Експерти давно попереджають про ризики забудови Андріївського узвозу під виглядом реконструкції, перший етап якої розпочався торік у вересні і має завершитися до Дня Києва. Архітектори і галеристи стверджують, що справжня мета ремонтних робіт – прокласти нові комунікації для нових готелів, ресторанів та бізнес-центру.
Про це також пишуть:
“Лига”: Застройщик и КГГА обещают киевлянам не трогать историю.
“Українська правда. Київ”: Попов про Андірївський: так далі не можна.
“Коментарі. Київ”: Андріївський узвіз реставрують екскаватором.
Фото Sash Karpin та з сайта “Української правди. Київ”
Даю слово как только Бог даст приеду в донецк и снесу мечеть построенную этим пидаром ахиетовым. Сравняю с землей, а на ее месте парк посажу
брагин,янукович,ахметов
Да ламайте там все надо построить там мечеть им Ахатя Брагина или синагогу им Лейбы
Банда правит!!!!!!!