Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
13 березня представники 24 громадських організацій ухвалили резолюцію проти розробки і прийняття проекту нового Генерального плану Києва в наявній редакції. Вони вважають, що підготовлений документ узаконить неправомірні землевідведення, в основному в зелених зонах. Про це в прямому ефірі ток-НЕшоу «Київський форум» з Реною Назаровою сказав заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк.
«Якщо його реалізувати, в Києві остаточно зникнуть 400 гектарів парків і скверів в забудованій частині міста і 4000 гектарів міських лісів, які роздані Київрадою всупереч чинному Генплану. Але якщо затвердити новий, який просто їх узаконить, тоді вже не можна буде повернути», – пояснив еколог.
За його словами, громадські активісти вимагають спочатку скасувати всі рішення, які суперечать чинному Генеральному плану та переглянути понад 1000 змін, внесених у цей документ за останні роки. Крім того, люди виступають за інвентаризацію всіх київських земель і запровадження мораторію на зведення в історичному центрі міста будинків, вищих за 27 метрів.
Крім того, Васильцев повідомив, що столична влада намагається перекласти відповідальність за проект нового Генплану на нього та ще кількох активістів, яких потай рішенням Київради включили до складу Погоджувальної комісії для узгодження спірних питань між громадськістю і замовником Генерального плану міста Києва. Маючи в цій комісії лише 6 проти 49 депутатських голосів, представники громадськості вирішили вийти з її складу.
Утім, міські обранці, які прийшли на ефір «Київського форуму», також розкритикували проект нового Генплану столиці. Так, депутат Київради з фракції «УДАР Віталія Кличка» Валерій Карпунцов упевнений, що цей документ узаконить «перерозподіл награбованого», а член Постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури Андрій Миргородський має багато зауважень до різних розділів розробленого генплану, зокрема тих, що стосуються транспортної інфраструктури. Він нагадав, що в багатьох містах світу генеральні плани затверджуються по 5–12 років.
«Нам поспішати нікуди. Давайте зробимо його [новий Генплан Києва. – Ред.] достатньо коректним, гарним, щоб він влаштовував міську громадськість, міські служби, і після цього все затвердимо», – зазначив Миргородський.
Водночас народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Іван Заєць закликав громадськість боротися із незаконними забудовами зелених зон, активніше використовуючи Закон України «Про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об’єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва». Депутат наголосив, що жодне здорове дерево не може бути зрубане за рішеннями, які суперечить цьому закону.
Як відомо, восени голова КМДА Олександр Попов заявляв, що проектом Генерального плану Києва до 2025 року передбачено розширення загальної площі зелених зон більш як на 3000 гектарів. Однак експерти стверджують, що це відбудеться за рахунок включення до території міста прилеглих лісів. А насправді парки та сквери, в яких реально можуть відпочити кияни, будуть скорочувати. До речі, в лютому активізувалися забудовники, які викорчовують ліси та сквери, щоб розчистити «свою» територію до прийняття нового Генплану Києва. Вони сподіваються, що ділянки без дерев не визнають зеленими зонами і там можна буде розгорнути будівництво. Так, у Деснянському районі вирубали 2 гектари лісу, а в Святошинському – почали нищити сквер імені Феодори Пушиної та повалили частину лісу на західній околиці Києва.