Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
У Міністерстві закордонних справ радіють, що довели у Вищому адмінсуді право власності на частину території Пейзажної алеї, але вже не збираються починати там будівництво і знищувати сквер зі скульптурами. Навпаки, відомство поліпшуватиме благоустрій цього мальовничого куточку. Про це розповів міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, повідомляють «Коментарі. Київ».
«Усупереч будь-яким спекуляціям я як міністр і киянин заявляю, що від дій МЗС ця дитяча площадка не постраждає. Більше того, МЗС спільно з КМДА і громадськістю зробить все, щоб мальовничий куточок на Пейзажній був розширений після знесення незаконно побудованих на земельній ділянці, що належить МЗС, гаражів, які спотворюють Пейзажну алею», – запевнив міністр.
За словами урядовця, коли відомство кілька років тому отримало тут ділянку від Головного управління архітектури Києва, воно зайнялося благоустроєм цієї території, провело археологічні дослідження, а також зобов’язалося міцно укріпити схили на місцевості. У корпусі, який планувало побудувати міністерство, мали бути приміщення для Академії наук, Музею золота Києво-Печерської Лаври, книгосховища Музею історії України, а поряд з будинком – дитячий майданчик.
«Якби тоді МЗС таки побудував цей будинок, то на Пейзажній алеї все одно з`явилася б туристична зона, музеї, галереї і місце для відпочинку. Чи замислювався хто-небудь над тим, що було б, якби ділянка на Пейзажній алеї більше 10 років тому була відведена не державній, а якій-небудь бізнес-структурі? Впевнений, на цьому місці вже стояв би будинок, а не мальовничий дитячий майданчик», – наголосив міністр.
Нагадаємо, що 13 березня Вищий адміністративний суд скасував рішення Апеляційного суду про заборону будівництва на Пейзажній алеї. Саме тут ще 2005 року МЗС отримало дозвіл на спорудження 10-поверхівки з підземним паркінгом та басейнами. Природно, що місцева громада тоді не повірила в благі наміри урядовців і оспорила це рішення. Згодом Шевченківський райсуд, а за ним і Апеляційний суд заборонили тут будівництво. Більше того, люди замовили митцю Костянтину Скретуцькому казкові скульптури і панно, які з’явилися на розі Пейзажки й Десятинного провулку в листопаді 2009 року. А минулої весни ця алея перетворилася на справжню галерею під відкритим небом, коли тут в рамках меценатського проекту «Kyiv Fashion Park» постали ще 17 дизайнерських лавочок і чудернацьких фігур.
До речі, столична влада вже давала МЗС на вибір 10 земельних ділянок під забудову замість Пейзажній алеї. Однак в дипломатичному відомстві відмовилося від пропозицій.
Про це також пишуть:
Интерфакс-Украина: Глава МИД считает, что на Пейзажной аллее в Киеве должен быть сквер без гаражей.
“Українська правда. Київ”: Грищенко вирішив, що МЗС врятував Пейзажку від забудови.