Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
Покласти край культурному геноциду і припинити політику знищення художників закликала владу автор соціального ток-НЕшоу «Київський форум» Рена Назарова під час прес-конференції в УНІАНі за участю столичних митців.
Художники погрожують вийти на акції непокори через непідйомні комунальні тарифи й податок на землю для творчих майстерень, а також численні спроби забрати в них ці приміщення.
За словами членів Київської організації Національної спілки художників України: Леоніда Сотника, Володимира Прядки, Наталії Кохаль та Віктора Коновала на сьогоднішній день відомо, як мінімум, два шляхи, якими влада намагається витіснити їх з майстерень. Перший – творчі спілки штучними методами доводяться до банкрутства.
«Комунальні послуги, які надаються творчим майстерням, в тарифах прирівняли до комерційних підприємств. В результаті оплата за опалення творчої майстерні-студії перевищує заробітну плату професора Академії мистецтв, тобто за опалення майстерні середнього розміру художнику необхідно платити більше, ніж власнику кількасот метрового пентхаусу (на сьогодні це суми від 2000 до 9200 грн.!), а гаряча вода за реальною ціною зрівнялася з нафтою марки “бренд”» – розповіли митці.
Цієї зими, щоб уникнути величезних борів, художникам довелося відмовитися від опалення майстерень, що призвело до колапсу інженерних мереж при 20-градусному морозі. Тепер там немає умов для роботи і зберігання творів мистецтва.
Другий спосіб виселення художників – всупереч законодавству не продовжувати договори оренди на нежитлові приміщення, що орендуються ними під майстерні-студії.
За словами членів Національної спілки художників України, вже рік вони пишуть листи, звернення, запити в усі органи державної і міської влади, але їхні проблеми ігноруються. По суті, не виконуються Закон України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгозбереження, творчих спілок» від 20 05.2010 р., Закон України «Про професійних творчих працівників і творчі спілки», а також Постанова Кабінету Міністрів України «Про підтримку діяльності творчих спілок та книговидавничої справи» від 2.10.2003 р.
Тому художники зажадали термінової зустрічі з Поповим для вирішення проблем, які поставили їх на межу виживання. Якщо знову не будуть почуті – вони готові вийти на вулиці і палити свої картини. До таких акцій можуть приєднатись і інші творчі спілки, які мають ті самі проблеми.
Додамо, що боротьба митців з підприємливими ділками та корумпованими чиновниками стала публічною. 14 лютого під час прямого ефіру ток-НЕшоу «Київський форум» художники розповіли, як у владних кабінетах майстерні швидко переводять з нежитлового до житлового фонду, змушують орендарів погоджуватися на невигідні умови. Іноді приміщення митців взагалі продають приватним компаніям, всупереч праву орендарів першими викупити свої квадратні метри. У лютому творчих людей разом з усіма картинами погрожували виставити на мороз. Більше того, нещодавно Головне управління комунальної власності Києва запропонувало продати приміщення Національної спілки художників на Андріївському узвозі, 36-А. На щастя, Комісія Київради з питань культури і туризму не підтримала цю ідею.
Ще один удар по мистецтву готується завдати держава. Радник Президента України, керівник головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації Президента Ганна Герман вважає, що треба позбутися національних творчих спілок як «хвостів» радянської доби. Цей намір закладений в проект концепції «Нової гуманітарної політики України», який вже підготовлений для подання на затвердження у Верховну Раду України.