Київ визнали найбруднішою європейською столицею

У Києві найгірша екологічна ситуація порівняно з іншими європейськими столицями. Такі результати дослідження британської компанії The Economist Intelligence Unit оприлюднила Українська служба BBC.

За оцінками експертів, наше місто не отримало жодного балу з 10 можливих та опинилося на останній, 30-й позиції. Дослідники проаналізували кілька показників, що впливають на якість життя: масштаби шкідливих викидів у атмосферу, кількість спожитої енергії, обсяги побутових відходів.

І найкращі результати продемонстрували скандинавські столиці – Копенгаген, Стокгольм та Осло. Це й не дивно, бо саме Данія, Швеція та Норвегія найбільше в Європі використовують відновлювальні джерела енергії – вітер, біопаливо й біомаси (які отримують просто з відходів – побутових та сільсько- й лісогосподарських). Крім того, скандинави активно впроваджують енергоефективні та енергозберігальні технології. Приміром, громадський транспорт у Стокгольмі працює лише на пальному, отриманому після переробки сміття. Більше того, половина його мешканців дістаються на роботу на велосипедах.

До десятки найчистіших столиць Європи також увійшли Відень, Амстердам, Цюріх, Гельсинкі, Берлін, Брюсель і Париж.

Але що ж сталося з містом каштанів? Що ж завадило Києву виправдати свій колишній статус «найзеленішої європейської столиці»?

По-перше – «загазованість». На київських вулицях дуже багато автівок (куплених в часи докризового економічного зростання), на які не розрахована наша інфраструктура. Причому якість пального для них не відповідає європейським критеріям.

По-друге, великі перевитрати водних ресурсів. За нормативами, у Києві на душу населення припадає майже 200 кубометрів води в рік, що вдвічі більше, ніж в середньому по Європі. А в Осло мало хто споживає понад 50 кубометрів. І це не тому, що кияни миються частіше за своїх європейських сусідів. Просто 45% води втрачається у застарілих мережах – і це лише за офіційними даними. Тут варто нагадати: київські власті впевнені, що більшість води даремно зливається самими мешканцями, а не стікає крізь гнилі комунікації. Тому людей хочуть навчити економити – піднявши тарифи та встановивши лічильники. І це попри те, що ціни на «водні» послуги вже зросли зовсім недавно.

По-третє, надмірне споживання енергії. Столиця України «поглинає» в середньому вдвічі більше енергії, ніж європейські мегаполіси: 511 кВт проти 252 кВт на годину.

І по-четверте, величезні обсяги сміття. Київ б’є всі рекорди з «виробництва» відходів. На кожного киянина щороку припадає 600 кілограмів сміття.

Наголосимо, що за всіма цими показниками наше місто опинилося на останній, 30-й сходинці рейтингу. І лише за впровадженням екологічних програм Київ посів 23 місце.

Додамо, що Київ за торішнім рейтингом журналу «Фокус» має чи не найгіршу екологію з 55 найбільших українських міст. Хоча загалом за якістю життя займає другу позицію, поступаючись Харкову.

Про це також пишуть:

“Дзеркало тижня”: Київ очолив рейтинг найбільш брудних європейських міст.
“Сегодня”: Киев назван самым грязным европейским городом.

19.04.2011

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Голосування

Хто в умовах політичної кризи відповідає за безпеку українського народу?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...
Про нас
Пишіть нам за адресою: [email protected]