Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! |
З початку року Державтоінспекція зафіксувала на київських вулицях 60 ДТП з участю громадського транспорту. В середньому такі аварії трапляються раз на три дні. Пасажири ризикують загинути або втратити здоров’я й не отримати жодної копійки компенсації, пише газета «Сегодня».
Люди, які постраждали в поїздках в пасажирському транспорті, стверджують, що добитися грошей нелегко. Так, киянка Леся К. 2008 року потрапила в ДТП у маршрутці на Контрактовій площі. Після цього вона пережила не лише довге лікування, а й тривалі бюрократичні поневіряння.
«У мене була розірвана губа, вибиті передні зуби, струс мозку, на тілі гематоми. Але, як виявилося, у списку постраждалих мене немає. Я ходила по всіх інстанціях, отримувала довідки, але їх було весь час недостатньо. Врятувала довідка, яку я отримала в Міноздорові, про те, що мені робили кілька операцій. В результаті мені заплатили 45 тисяч гривень, але я досі лікуюся», — розповіла дівчина, якій вдалося вибити зі страхової компанії гроші, витрачені на лікування.
А родичам людей, які загинули під колесами маршруток, також доводиться судитися, навіть якщо відомий водій-винуватець. Так, 19 червня на вул. Вишгородській маршрутка «Київпастрансу» переїхала 25-річного хлопця. Комунальне підприємство не надало жодної допомоги, крім безплатного автобуса на похорон. Поки що немає рішення суду. І водій-убивця й досі за тим самим кермом.
Правники підтверджують, що в таких випадках треба довго добиватися компенсацій – слідство й суд можуть тривати до двох років. Утім, головне, щоб у позивача були всі документи: квиток (з ним пасажир автоматично вважається застрахованим), протокол ДАІ, в якому зазначене прізвище потерпілого, чеки й бланки з призначеннями, що підтверджують вартість лікування. Також на місці аварії варто обмінятися телефонами з іншими постраждалими й очевидцями події, щоб потім можна було швидко знайти свідків.
А тим часом правоохоронці констатують кричущу недисциплінованість столичних перевізників і водіїв громадського транспорту. За даними Державтоінспекції, вони порушують правила 130 разів на добу. Зокрема, по київсьих вулицях їздять близько 2500 технічно несправних маршруток, а це кожна п’ята машина.
Про це також пишуть:
“Українська правда. Київ”: Поїздки в маршрутках стають небезпечними.
Kievpress: Поездки в маршрутках становятся опасны.