Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
Власники будинків під Києвом змушені задешево продавати своє просторе житло, бо не можуть утримувати дорогу нерухомість. На ці гроші вони планують придбати скромні квартири в столиці, пише газета «Сегодня».
«Раніше клієнти просили продати їх квартиру й підібрати будинок, а зараз навпаки хочуть позбутися будинку, готові поступатися, і за ці гроші купують квартири. Тому що обслуговувати будинок дорого і грошей немає. Ринок нерухомості переповнений котеджними містечками, таунхаусами, а попит падає», – розповіла ріелтор Анастасія Наконечна.
Найчастіше намагаються продати будинки за 150–200 доларів у селищах навколо столиці.
Так, родина Миколи і Ольги Котенків не можуть знайти покупців на котедж у Бориспільському районі. А загалом вони мають три будинки, які зводили для себе, батьків і дітей.
«Поки оздоблювали батьківський будинок, зрозуміли, що ще два не потягнути – і меблі, і матеріали подорожчали, ще треба платити за комунальні послуги, які тягнуть до 8 тисяч гривень. Крім того, постійно щось ламається, то насоси, то електрика зникає, хоча ми поставили свою підстанцію. Півроку тому виставили один будинок на продаж, але охочих немає, хоча ми готові торгуватися», – бідкаються Котенки.
Є й господарі, які звели «коробку» котеджа, продали квартиру, але не розрахували коштів на завершення будівництва. Тепер вони намагаються збути недобуд за будь-які гроші, аби вистачило хоча б на хрущовку в гарному стані.
А в Кончі-Заспі стоять недобудовані цілі котеджні містечка. Ріелтори кажуть, що тут замовляють лише внутрішні ремонти, бо на зведення маєтків людям бракує грошей.
Експерти прогнозують здешевлення будинків протягом двох років.
«Ціни падатимуть плавно, по 10–15% в рік, якщо не оживе іпотека. Пропозицій про продаж побільшає ще, і тому, що ті, хто будував свої будинки п’ять років тому і більше, тепер зрозуміли, що такі величезні площі по 350–400 м2 не потрібні. Часом господарі навіть не піднімалися на третій поверх свого будинку! Половина зрозуміла, що камін, баня, сауна – це надмірності, якими вони користуються раз на рік. Як і величезний гараж, куди машину практично не загоняють, а зберігають усілякий мотлох. А все це потрібно обслуговувати», – пояснив експерт з нерухомості Ярослав Цуканов.
Тому й не дивно, що торік продаж квартир у Києві зріс на 50%. Важливо, що, попри збільшення попиту, ціни на столичні «квадрати» не підвищилися через неспроможність потенційних покупців узяти кредити з високими відсотковими ставками.
Про це також пишуть:
“Цензор.нет”: В Конче-Заспе “заморожены” стройки коттеджных городков: денег нет.
“Коментарі. Київ”: У «мажорів» закінчилися гроші на будинки в Конча-Заспі.