Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
Столична влада обіцяє вивезти куди подалі відходи, які зберігаються на деяких закритих підприємствах міста. Щоб таким чином убезпечити киян від упливу ртуті, берилію та радіації – знадобиться 200 мільйонів гривень. Про це заявив начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій Віталій Пшеничний в редакції газети «Комсомольская правда».
Найбільше коштів – 174 мільйони гривень – треба на знезараження заводу «Радикал», що на Лісовому масиві. Утім, цьогоріч виділили лише 1,6 мільйона.
«Частину ртуті звідти вивезли, але ще залишаються великі обсяги. На сьогоднішній день розроблена програма по їх утилізації й знешкодженню», – зазначив Пшеничний.
З його слів можна зрозуміти, що на заводі планують побудувати щось на зразок «саркофагу».
«Запланували обвалити, підсапати й закрити плівкою залишки одного із цехів, де гранично допустимі концентрації парів ртуті вищі за норму в 40 раз. Ми ведемо переговори із заводом “Микитртуть”, який готовий прийняти в нас ці відходи на збереження й утилізацію. А в перспективі планується “Радикал” огородити стінкою й зверху закрити бетонною плитою», – сказав чиновник.
Ще 14 мільйонів гривень передбачено для вивезення за межі України надзвичайно високотоксичного берилію, що зберігається на підприємстві «Захід», яке давно не працює. Утім, всі відходи заварені в 111 герметичних металевих контейнерів. Наразі прямої небезпеки немає, і їх позбуваються, щоб не боятися пожеж і терактів на цьому об’єкті.
Крім того, 17,5 мільйона гривень витратять на знезараження спецкомбінату «Радон» на вул. Червонопрапорній.
«Сьогодні це тимчасове сховище радіоактивних відходів. У 1998-му там відбулася промислова аварія, внаслідок чого радіоактивні відходи перемішалися із ґрунтовими водами й потрапили в річку Віта. Існує програма, за якою відходи з “Радону” заплановано вивезти в 10-кілометрову Чорнобильську зону для утилізації”, – пояснив Пшеничний.
Нагадаємо, що на початку червня у мерії вкотре заговорила про очистку столиці від токсичних відходів. До речі, тоді голова КМДА Олександр Попов обіцяв вивезти берилій із “Заходу” вже до Дня Незалежності.
Додамо, що зараз у Києві 33 небезпечних хімічних об’єкта, шість із яких високотоксичні.
Про це також пишуть:
“Українська правда. Київ”: Знезараження заводу “Радикал” коштуватиме місту більше 170 мільйонів.
Kievpress: Радиоактивные отходы вывезут в Чернобыль, а «Радикал» накроет саркофаг.
Найбільше котів – 174 мільйони гривень – треба на знезараження заводу «Радикал», що на Лісовому масиві.
котов-то за что?