Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! |
Мешканці Троєщини давно з гумором ставляться до обіцянки провести до них метро. За найоптимістичнішими підрахунками, підземку в найбільший столичний житловий масив можуть пустити років через п`ять і коштувати це буде мільярди гривень. Тому міська влада в серпні хоче воскресити швидкісний трамвай, про який раніше жартома говорили, що він йде в нікуди.
На думку авторів ідеї, швидкісний стане ще однією альтернативою Московському мосту в годину пік, де постійно пробки. Фахівці вважають, що перші місяці пасажиропотік на швидкісному трамваї буде невеликим, як в 2002 році, коли вагони ходили напівпорожніми і тому маршрут закрили, як нерентабельний, повідомляють “Коментарі“.
«Звичайний трамвай розрахований на 12-18 тисяч осіб на добу, швидкісний – на 18-40 тисяч, – розповів автор проекту, гендиректор підприємства «Елтранс» Віктор Резніков. – Лінія на Троєщині буде готова перевезти 25 тис. пасажирів, але спочатку очікується до 10 тис. в день».
За словами Резнікова, в перспективі планується продовжити маршрут вздовж всього лівого берега – через метро «Лівобережну» до проспекту Возз`єднання. Тоді пасажиропотік зросте в рази.
Зараз всі зупинки перекопані – платформи піднімають на 75 сантиметрів до рівня рейок і розширюють. Обіцяють встановити навіси, лавочки, турнікети і каси. Візуально станції будуть нагадувати зупинки швидкісного трамвая на Борщагівці. Рейки, незважаючи на десять років простою, залишилися в нормальному стані: подекуди потрібно переварити шви, замінити вкрадені на брухт болти і можна пускати вагони.
Від перехрестя з проспектом Ватутіна кладуть нові рейки. Зробили півкілометровий насип, який підходить прямо до залізниці. На цьому місці будують естакаду з розворотом двома сполученими платформами – трамвая і електрички. Будівельники кажуть, що роботи ще місяця на два. Встигли б і раніше, якби було регулярне фінансування.
«Відкрити швидкісний трамвай, продовжений до лінії міської електрички, ми хочемо або до Дня будівельника (друга неділя серпня), або до Дня Незалежності», – сказав заступник голови КМДА Михайло Кучук.
За попередніми підрахунками, шлях від кінцевої зупинки на вулиці Милославській до пересадки на міську електричку займе 14 хвилин. Плюс 10 хвилин до Петрівки. Разом з околиці Троєщини до станції метро на правом березі дорога займе 25 хвилин. Реконструкція трамвая коштуватиме місту 120 млн. грн.