Запитання юристу
27.04.2012 14:44
друкувати
надіслати
Олександр запитує юриста
Моя колишня дружина та мій неповнолітній син(12 років) зареєстровані в будинку мого батька (він власник) вони в ньому не проживають чотири місяці (проживають у своєї матері),колишня дружина подала позов до суду на власника на вселення в будинок.Скажіть будь-ласка чи має право вона на вселення в будинок та як її виписати?
27.04.2012
Олег Дубовик |
Шановний пане Олександре!
Факт реєстрації (прописки) не надають права власності на будинок. Реєстрація лише підтверджує місце реєстрації фізичної особи.
Відповідно до ст. 64 Житлового кодексу України, члени сім`ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні усіма правами і несуть усі обов`язки.
До членів сім`ї наймача належать чоловік (дружина наймача), їх діти і батьки. Якщо зазначені особи перестали бути членами наймача, але продовжують проживати в займаному жилому приміщенні, вони мають такі ж права і обов`язки, як наймач та члени його сім`ї.
Статтею 71 Житлового кодексу України передбачено, що у випадку тимчасової відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Згідно ст. 72 Житлового кодексу України, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Таким чином, найефективнішим способом виписки колишньої дружини з будинку є звернення до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням. Але такий позов варто подавати. коли пройде 6 місяців з дня як вона не проживає у будинку.
Таким чином, Вам необхідно звернутися до юриста для складання відповідної позовної заяви.
|
(Жодного голосу) 50 Також по темі
Три района Киева оставят без горячей водыРусланКому в Україні весело живеться, або Хто плює на закони про боротьбу з корупцією. Ч.1После выходных Киев решили очистить от мусора. Список местУ Києві пожежа тимчасово зупинила швидкісний трамвай