Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
У столиці оприлюднили паспорт головної вулиці міста. У документі названі всі споруди Хрещатика – від адмінбудівель і пам’яток архітектури – до малих архітектурних форм і рекламних щитів та банерів, пише «Українська правда. Київ» з посиланням на Головне управління містобудування та архітектури.
Найважливішими, якірними будівлями вулиці визнані Київська міська держадміністрація, Головпоштамп, Міністерство аграрної політики, Будинок профспілок, а також ТЦ «Глобус», ЦУМ, кінотеатр «Дружба» та Бессарабський ринок.
Крім того, на Хрещатику зафіксовано дуже багато тимчасових споруд.
«Вони мають різноманітні функції, однак їх загальною рисою є можливість швидкої реконструкції, заміни чи зносу. Розміщення реклами та інформації має бути розглянуто цілісно, адже воно досить сильно впливає на архітектурне середовище вулиці. Однак не завжди реклама та інформація розміщуються на відповідних носіях; часто вони розміщені на інших об’єктах», – йдеться в паспорті головної вулиці.
Звідси й випливають основні проблеми Хрещатика: велика кількість реклами та кіосків, які подекуди заважають руху пішоходів; недостатнє озеленення; надмір освітлених рекламних носіїв; хаотичне паркування в невідповідних місцях; пересування транспорту по тротуарах.
Документ містить і план розвитку Хрещатика, яким передбачені місця для стоянок авто з непарного боку вулиці (тобто зі сторони метро) та на вул. Грушевського, заборона паркування на парній стороні, побудова підземних паркінгів на вул. Прорізній і Городецького.
Крім того, передбачається облаштування велодоріжок від Бессарабської площі до Хрещатого парку.
Згідно з паспортом Хрещатика, забороняється вулична торгівля та реклама у невстановлених місцях, підлягають упорядкуванню літні майданчики ресторанів і кафе. Більше того, приписано демонтувати з фасадів будинків кондиціонери ти вивіски вище другого поверху.
Не забули розробники паспорту й про «елементарний» благоустрій: заплановано відновити роботу занедбаних громадських вбиралень та встановити урни по всій вулиці.
А біля Майдану Незалежності знайдуть місце для нових дерев.
Як відомо, столична влада оголосила, що паспортизують 100 київських вулиць. Чиновники обіцяли врахувати думку киян щодо їх благостою.
Про це також пишуть:
“Сегодня”: Досье Крещатика: без кондиционеров и с велодорожкой.