незручні питання до влади
автор та ведуча Рена Назарова
Небайдужим киянам - сюди!
Натисніть!

Наш сайт переглянули

Сьогодні3 846
З початку місяця42 085
За 2012 рік505 519
За весь час2 314 831

У цьому розділі

Експертні блоги
Експерти
Реєстрація блогера

        Знайти
Новий розділ
Гарячі точки Києва
Відкрити

Дайджест «Київський форум»

№3, квітень 2012
Бюджетна «подачка» напередодні виборів. Війна за зелень. Інтриги на Пейзажній алеї. Сховище відпрацьованого ядерного палива поблизу Києва.

№2, спецвипуск, березень 2012
ОСББ як вихід із комунальної кризи, або допоможи собі сам! Крокодилячі сльози житлово-комунальних олігархів. Як судитися з ЖЕКами?

№1, лютий 2012
Медичні реформи додадуть киянам проблем. Шулявка - ні пройти, ні проїхати. Київ ось-ось потоне у власному "добрі". Прибирання по-київськи.

 
  

Опитування

Чи готові Ви вийти на захист зелених зон Києва від вирубки?

Завантаження ... Завантаження ...

Погода у Києві

Експертні блоги

30.05.2011
друкувати надіслати
Володимир Зубанов
Народний депутат України, заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній раді України

Поки народ мітингує – влада спить спокійно

Якщо в державі є свобода слова і мирних зібрань, то влада себе почуває більш впевнено. І тоді в неї менше проблем, хоча клопоту на перший погляд більше. А люди висловлюються, бо не має тиску і вони не переступають ту межу, за якою не буває мирних зібрань. Чому зараз так мало людей прийшли захищати Луценка? А тому, що в нас свобода слова, шоу по всіх програмах, інтернет-ресурси. Люди бачать і чують все, що їм хочеться, і тому немає такого кипіння в суспільстві. І навпаки, будь-які заборони призведуть до того, що в суспільстві не буде все спокійно.

На мій погляд, влада зацікавлена, щоб питання мирних зібрань регулювалося, особливо після подій 9 Травня у Львові, де були рішення судів, які забороняли масові акції, а люди на це не звернули уваги. Або 14 травня в Києві, коли 250 осіб зібралися на День гніву. Спершу вони вільно висловлювалися, але потім молодики захотіли поставити намети, що було заборонено судом, і почали штовхати міліцію, Тому шістьох таких порушників затримали і склали протоколи. Але коли до мене як до депутата почали звертатися, щоб звільнити людей – я відповів, що піду з організатором цього дійства, але його не було…

Тому питання мирних зібрань на часі, але його треба вирішувати обережно, враховуючи думку суспільства і європейський досвід. Щоб нове законодавство, наприклад, не забороняло людям вийти і захищати історичний будинок, якщо його почнуть руйнувати.

З іншого боку, технологічно ми не можемо виписати жоден закон про мирні зібрання, щоб суди завжди їх дозволяли і все проходило нормально. Якщо, наприклад, на те саме місце і в той самий час подають заявку на проведення мітингу Вітренко і Тягнибок – то, звичайно, що суд заборонить обом, бо їх не можна розвести, а якщо одному даси, іншому ні – це теж неправильно.

Свіжий ефір: Новий ядерний могильник під Києвом: небезпеки, ризики, загрози

Тому нам треба підвищувати політичну культуру в суспільстві. Має бути відповідальність, і не лише за те, що хтось здійснив провокацію чи пошкрябав бруківку. Наприклад, на то й же суботній День гніву замовлення було 17 тисяч. А прийшли 250 людей. Це означає, що міліція повинна була відірвати від роботи і підтягнути 2000 працівників, щоб підтримували порядок. Але відповідальності за уведення в оману правоохоронних органів немає. А якщо б організатори заплатили за кожного міліціонера, що там стояв, тоді б наступного разу подумали.

У нас є негативні відгуки Венеціанської комісії на проект закону про мирні зібрання, але він все одно потрібен. І треба разом з суспільством, з громадськими організаціями, партіями, зробити громадські слухання, щоб створити нормальний закон, який буде працювати. Бо просто казати, давайте дозволимо або заборонимо все – це теж не вихід.

Отже, закон про мирні зібрання все-таки потрібен, але він має бути сприйнятий суспільством. І було б непогано, щоб громадські організації, яких досить багато в нашій державі, теж проявили ініціативу і подавали свої проекти, як вони бачать таке законодавство.


 
Голосую -1, мені не подобаєтьсяГолосую +1, мені подобається (Жодного голосу)   переглядів сторінки 72  

Також по темі

Народний терпець увірвався: кияни зайшли у мерію й виводять владу на «чисту воду»
У Києві проти влади повстали манекени (ФОТО)
На Майдані «індіанці» протестували проти обмеження вільних зібрань (ФОТО)
Святкового Януковича заляпали фарбою на київському білборді (ВІДЕО)
На Хрещатику «Беркут» штурмував карусель (ФОТО і ВІДЕО)
 
0 коментарів 0

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

cio, новини у світі, кинотеатр Киев, ТИК, легковые авто в киеве

© 2012 ВГО “Київський форум”. Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на www.kiev-forum.org, а також на сам матеріал.