незручні питання до влади
автор та ведуча Рена Назарова
На головну
Небайдужим киянам - сюди!
Натисніть!

У цьому розділі

Експертні блоги
Експерти
Реєстрація блогера

        Знайти

Газета «Київський форум»

 
  

Опитування

16 грудня 2012 року набув чинності Закон про абсолютну заборону куріння у громадських місцях. Як Ви до цього ставитесь?

Завантаження ... Завантаження ...

Погода у Києві

Важливо

 Вакцинація по-українськи: збереження здоров’я чи ігри з життям?

Експертні блоги

08.02.2011
друкувати надіслати
 
Богдан Чухаленко
вчитель, класник керівник

Шкільні “побори” – потреба і жадібність

Мене як вчителя і класного керівника, дико дратує, коли журналісти, а слід за ними – батьки починають розказувати про страшні шкільні “побори”. Мовляв, куди не зайдеш – там плати. Якби цих батьків усадити за стіл порахувати поточні витрати школи, на які з районного бюджету не виділяють ні копійки – їм би погано стало.

“Побори” на ремонт. Ми з колегами знайшли метод наочної агітації. Один кабінет, який використовують як “підмінний”, лишили без ремонту – з пофарбованими стінами, обписаними та порізаними партами, поламаними стільцями, облупленою дошкою. Коли вперше збирається колектив батьків (1 і 5 класи), класний керівник веде їх до цього класу і показує, на що дає гроші держава. А потім відкриває гарно відремонтований на гроші батьків сусідній кабінет. Далі просте голосування: куди вони хочуть привести своїх дітей?

З кабінетами простіше – метод діє. А що з коридорами, спортзалом, їдальнею? Тут потрібно всім скинутися і відремонтувати. Багатьом батькам 100 грн на шкільне оточення дитини, де вона проведе 10 років, жалко, а 1000 грн на мобілку – ні.

“Побори” на засоби навчання. Спочатку батьки дружно виють “не здамо 10 грн на альтернативні підручники/зошити тощо”. Проходить 5 років, наближається ЗНО і вони викладають 5000 за послуги репетиторів. Де логіка? Маючи досвід репетиторства, знаю, що більшість дітей при заняттях з приватним учителем мотивують просто: “я ж гроші плачу, і немалі – дивись старайся”. А у школі все просто – грошей не платимо, і не вчимося, і не вимагаємо.

Свіжий ефір: Реформа швидкої допомоги: таксі до лікарні чи переймання європейського досвіду?

“Побори” на екзамени. Екзамен – лише результат довгого процесу навчання. І виховання, яке більшість батьків перекидає на плечі вчителів: “я вам привів, ви дитиною і займайтеся”. Серед шедеврів письмового спілкування з батьками у мене зберігається такий діалог:

Кл.керівник: “Будь-ласка, придбайте дочці шкільну форму, і контролюйте її одяг”
Мама: “Зверніться до свого депутата, хай він купить форму!”

Це небідна сім’я, у якої є гроші на джинси зі стразами для неповнолітнього чада. А форму – до депутата…

До моменту екзаменту вчитель наслухається і натерпиться донесхочу. І замість хоч якось віддячити педагогу, починаються розмови про “побори”. При цьому батьки часто готові дати хабаря за оцінку, але щоб поступити по-совісті – таке рідко.

Звичайно, є малозабезпечені. Але якраз їх усі намагаються поменше смикати, щоб дитина отримала більше калорій, кращий одяг тощо. Врешті, як не складно буває зібрати кошти, але знайти ініціативну людину, яка докладе власного часу і праці – важче. Був прецедент, коли батько однієї з родин вклався на ремонт кабінету власною працею – і йому були вдячні не менше, ніж “фінансовим вкладникам”. Тому завжди приємно бачити тих, хто хоче організувати комфортний простір для своєї дитини.


 
Голосую -1, мені не подобаєтьсяГолосую +1, мені подобається (0, голосів 2)   переглядів сторінки 516  

Також по темі

Реконструкция Почтовой площади – градостроительная ошибка?
Вибори мера Києва перенесуть на 2015 рік?
Двори столичних чиновників засяють чистотою
Для боротьби зі снігом столичний метрополітен засипали піском
Жители Киева начали злоупотреблять "скорыми" - КГГА

Слідкуйте за новинами «Київського форуму» у Вашій соціальній мережі

  
 
8 коментарів 8

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

Ви гість? Гостям можна коментувати з 10:00 до 18:00 у робочі дні.

  • Інна коментує:

    Коли я навчалася в школі моїх баткьів заставляли відпрошуватися з роботи і йти штукатурити кабінети, клеїти обої, приносити фарбу. Всім обов’язково. Доводилось віддавати останні гроші, хоча в школі всі знали що ми не багатії.

  • Кіра коментує:

    При этом я, к примеру, за этот год заплачу 1400 грн. В прошлом году это было 1600 грн. У нас в классе 32 человека. Но по Конституции Украины образование бесплатное для детей. Дополнительно хочу Вам сказать, что если исходить из Ваших методов. Если я работаю, и меня старый кабинет и мебель, то приходя ко мне Вы должны будете заплатить ….Но при этом в Вашем случае Вы не рассматриваете это как коррупцию, а по -учительски называете это “благодыйний внесок”. А с репетиторами наши дети занимаються потому, что УЧИТЕЛЯ считают благодыйны внески, а не учат!!!!

  • Thanksman коментує:

    Після розмови з батьками учнів про “сучасну” загальноосвітню школу я зрозумів – в Україні утворилася “шкільна” мафія. Директор “кришує” вчителів, а ті деруть з батьків гроші на все, що завгодно. Спосіб здирництва знайти неважко – заниження оцінок учням, щоб мати змогу “впливати” на батьків, знайти серед батьків “гіперактивну” маму, яка буде пропонувати вкладати гроші в різні “необхідн класні проекти” і т.д. і.т.п. Але ж що отримує за це учень і його сім’я? Ви думаєте якісну освіту? Ні шановні! Вчителі вже давно не ті, які вчили в 60-70-х! Зараз лєнтяюкі ще ті! Вони не витрачають свої сили та вміння (якщо мають) на роботу з дітьми! А навіщо? Хто хоче отримати знання, нехай платить за додаткові уроки та репетиторство! Звертаюсь до батьків – така ситуація склалася і з вашою “допомогою” також! Це все результат ваших “гіпербажань” “подмазаться” до вчителя з надією його більшої уваги до дитини! Та нема ніякою уваги! Тому поважайте себе, свою дитину і гідно вимагайте для неї від школи якісні знання!

  • киев-39 коментує:

    Уважаемый пан Богдан Чухаленко – учитель и класный руководитель,не могу не согласиться что все о чем вы здесь писали именно так и происходит,”…на ремонт,…на засоби навчання,…на екзамени” и прочее,легче с родителей вытянуть нужную сумму денег чем с гос.органов,единственное на что хотелось бы обратить ваше внимание так это на то,что приводить в такие классы – ” без ремонту – з пофарбованими стінами, обписаними та порізаними партами, поламаними стільцями, облупленою дошкою” нужно не только родителей,а еще и тех районных чиновников которые не выделяют положенных средств,и не приглашать,а именно приводить И лучше в то время когда там находятся и родители учащихся,пусть посмотрят друг другу в глаза .И объяснять нужно не только родителям явно не радужные перспективы обучения в таких школах своих чад,но найти и соответствующие слова и этим неродивым чиновникам,которые в последствии будут пожинать плоды своей никчемной работы в гос структурах.

  • Игорь коментує:

    Грустно читать исповедь классного руководителя о дополнительных оплатах за те или иные услуги в школах. Заявление о том,что из районного бюджета не выделяется ни копейки , по меньшей мере настораживает! Где же забота власти о подрастающем покалении. Мнение о стране в которой живешь у ребенка закладыватся в самом начале жизни и , что он видет? Таким оношением власти к обучению подрастающего покаления – патиотизм к своей стране не привьешь.

  • Мама коментує:

    В мене 2 дітей, живемо ми на середню зарплату, кожного місяця платимо 10 грн. в “фонд школи”, крім цього ще принеси книжку в бібліотеку школи, здай гроші на ремонт, на подарунки вчителям, директору і т.д. 10 грн це ніби не багато, але шановний Богдане може ви сядете за стіл і підрахуєте скільки в середньому приходиться викладати таким мамам як я і з такої середньої зарплати. 10 грн. туди ,20, 50 сюди, от і набігає. А я потім думаю, що сказати своїм дітям, коли вони в мене просять чогось солоденького(. Я не проти гарних класів і т.д., але в нас освіта безкоштовна. Зізнайтеся, що легше з батьків витянути гроші ніж з бюджету. Але нехваткою грошей не повинні займатися батьки, а саме педагоги (звертаючись до державних органів), чи я не права? А якщо негативний результат получаєте, то значить погана робота. В мене бюджет теж не резиновий, чому педагогів це дивує і ображає? Дякую.

  • cxfcnkbdjt коментує:

    Добрий день! Міністер освіти пан Ян Табачник кожного разу даючи інтерв”ю, запевнює, що освіта в Україні безкоштовна. Я із сім”єю проживаємо в м. Хотин., Чернівецької обл., маю двох дітей, які навчаються в ЗОСШ №5 цього ж міста. Зважаючи на наше “безкоштовне” навчаня, чому ж я плочу щомісяця сто гровень у так званий “фонд школи”, та у “фонд класу” , при цьому наше районо все знає…. Крім цього, щомісяця примушують дітей купувати якісь не потрібні газети та журнали!!!! Ми не мільйонери, та живемо на зарплату у тисячу гривень. Коли закінчеться це неподобство? Невже в нашій країні закони не працюють взагалі? Краще вже зробити навчання платним, тоді не буде так соромно за нашу країну, ліпше чесно платити гроші за навчання, а не годувати і так “зажертих” чиновників!!!!!!!! Дякую.

  • Доктор коментує:

    То що пропонуєте узаконити розцінки на екзамени, кабінети. А хто визначить, якій дитині скидатися на парти, а якій побільше калорій. Малозабезпечені якраз будуть залежати від доброї милості педагогів.

работа, новости в мире, Адреналин, потап и настя каменских позвони своей зае, skoda

© 2012 ВГО “Київський форум”. Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на www.kiev-forum.org, а також на сам матеріал.