Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
У Києві попродавали землі і будинки, призначені для відпочинку іноземних дипломатів. Генпрокуратура звернулася до суду з позовами щодо скасування рішень Київради про передачу приватникам майна, що було в користуванні КП «Гендирекція з обслуговування іноземних представництв». Саме через чиновників цієї структури величезні ділянки, елітні квартири з парковками в центрі столиці, санаторії в Криму та Карпатах опинилися в приватних руках. Проти одного посадовця вже порушили кримінальну справу, пише газета «Сегодня».
Зокрема, з активів ГДІП зникли майже 90 га біля Верблюжої затоки, ділянки на Трухановому острові, санаторії в Трускавці, Ялті; землі та будинки на вулицях Аніщенка, Стрітенській, Обсерваторній, Софіївській, а також квартири на вулицях Гоголівській, Тарасівській, Маяковського, Федорова.
Поблизу Верблюжої затоки на вул. Богатирській вже в самому розпалі будівельні роботи. Раніше тут збиралися звести гольф- і яхт-клуби, кінну базу для дипломатів, а зараз – маєтки.
«Тут будуються таунхауси та котеджі по 2200 – 3200 доларів за квадратний метр, але не для дипломатів. Усі можуть купити. Землю доведеться приватизувати самим, але ми допоможемо», – сказала фіндиректор компанії-забудовника Інна Василівна.
У мерії про все це досі не знають.
«Земля належить ГДІП, а що там будують котеджі, я перший раз чую! Будемо з’ясовувати», – пообіцяв заступник голови КМДА Михайло Кучук.
А з санаторіями в Ялті та Трускавці ця структура розпрощалася у 2009 році, коли за рішенням Київради продала акції «Атомпрофздоровниці» фірмі «Міськбудінвест» лише за 3,5 мільйона гривень. Ініціював продаж депутат від Блоку Черновецького Володимир Дробот, який сьогодні каже, що все забув.
У 2008 році ГДІП передала будівлю на Софіївській, 20/21 товариству «Курдонер» для будівництва готелю з підземним паркінгом, а торік у приватні руки пішла ділянка на вул. Мельникова, 51, де збираються звести висотку. Також були продані кілька квартир і паркомісць, призначені для іноземців на вулицях Федорова, Тарасівській, Маяковського. А в будинку на вул. Тарасівській, 21, де ГДІП належало три великі квартири, вже понад три роки мешкають нові господарі – їх тут обслуговують замість дипломатів. Крім того, Прокуратура Києва домоглася в суді визнання незаконною передачі земель на вул. Б. Хмельницького, 64 та опротестувала такі ж рішення щодо ділянок на вул. Стрітенська, 10 під будівництво офісного центру та приміщень на вул. Червоноармійській, 9/2.
Навіть в офісі самої Гендирекції з обслуговування іноземних представництв вже облаштували хостел.
Нагадаємо, що торік восени діяльністю ГДІП зацікавився Президент України Віктор Янукович. Тоді він доручив генеральному прокуророві Віктору Пшонці перевірити законність рішень Київради за останні 5 років.
«Пропоную забезпечити повну перевірку законності рішень Київської міської ради, її органів, Київської міської державної адміністрації, прийнятих у 2006 – 2011 роках щодо належних комунальному підприємству «Генеральна дирекція Київської міської ради з обслуговування іноземних представництв» земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна», – йшлося в президентському дорученні.
Про це також пишуть:
“Українська правда. Київ”: Черговий скандал у Києві: землі і майно диппредставництв віддали у приватні руки.
Finance.ua: Дипломатический скандал в Киеве: жилье и землю для иностранцев мэрия отдала частникам.