незручні питання до влади
автор та ведуча Рена Назарова
На головну
Чорний список / Білий список
Небайдужим киянам - сюди!
Натисніть!

У цьому розділі

Експертні блоги
Експерти
Реєстрація блогера

        Знайти

Газета «Київський форум»

№5, липень 2012
У столиці відбувся Відкритий Експертний Форум. Актуальні проблеми столиці - план дій нової Київради. Київ без Черновецького: радіти ще рано.

№4, травень 2012
Сімейна медицина: 100 млн. грн. киян - в нікуди! Чи потрібні киянам сімейні лікарі? Андреевский без ГМО.

№3, квітень 2012
Бюджетна «подачка» напередодні виборів. Війна за зелень. Інтриги на Пейзажній алеї. Сховище відпрацьованого ядерного палива поблизу Києва.

№2, спецвипуск, березень 2012
ОСББ як вихід із комунальної кризи, або допоможи собі сам! Крокодилячі сльози житлово-комунальних олігархів. Як судитися з ЖЕКами?

№1, лютий 2012
Медичні реформи додадуть киянам проблем. Шулявка - ні пройти, ні проїхати. Київ ось-ось потоне у власному "добрі". Прибирання по-київськи.

 
  

Опитування

Чи можуть мешканці Києва контролювати дії столичної влади?

Завантаження ... Завантаження ...

Погода у Києві

Важливо

 Україна святкує День Незалежності

Експертні блоги

25.07.2012
друкувати надіслати
 
Леся Домащенко
Головний редактор газети «Київський форум».

Столиця втрачає зоопарк та “Київську фортецю”

Ефір телевізійного ток-НЕшоу «Київський форум», що відбувся 24 липня був присвяченій одразу двом гострим проблемам: спершу автор і ведуча Рена Назарова підняла тему можливої приватизації 4-ї башти музею «Київська фортеця» та звільнення її директора В’ячеслава Кулініча, після чого гості перейшли до обговорення одіозного рішення Київради, щодо приватизації частини Київського зоологічного парку.

Серед запрошених гостей були депутати Київради Олександр Бригінець і Олексій Давиденко, перший заступник начальника ГУ екології та охорони природних ресурсів КМДА Геннадій Давидов, перший заступник директора КП «Київський зоопарк» Михайло Іванов, екс-директор Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» В’ячеслав Кулінич, начальник ГУ культури КМДА Світлана Зоріна.

Перша частина програми була присвячена виключно з’ясуванню питання, чому ж все таки було звільнено пана Кулінича з посади директора музею «Київська фортеця» та як КМДА протягом одного дня змінила своє рішення про виділення йому службового житла.

Пані Зоріна, що курує в КМДА питання культури, була доволі категорична і зазначила, що незважаючи на те, що В’ячеслав Кулінич уже 17 років очолює музей, останніми роками музей впав у занепад і взагалі перестав розвиватися. Головним звинуваченням на адресу пана Кулінича прозвучало із вуст пані Зоріною те, що мовляв Кулінич переймається захистом музею більше, аніж його розвитком. У свою чергу начальник ГУ культури не пов’язує позбавлення Кулінича квартири зі втратою ним керуючої посади. На її думку, хоча кілька разів вона підкреслила, що не являється фахівцем у цій галузі, Кулінич не виконав усіх необхідних вимог і не надав необхідні папери до ГУ житлового забезпечення КМДА, зокрема не приватизував комунальну квартиру, в якій проживає разом зі своїми малолітніми дітьми і дружиною.

Свіжий ефір: Кращому транспорту в Києві бути або Коли кияни дочекаються метро на Солом’янку та Троєщину?

В’ячеслав Кулінич гідно відповів на усі закиди Світлани Зоріною і продемонстрував документи, які доводять, що, по-перше, він має таки отримати квартиру, у черзі на яку простояв більше 25 років, а по-друге, що його звільнення незаконне принаймні тому, що відбулося у той час, коли він перебував на лікарняному. У цілому пан Кулінич повторив думки, висловлені ним у інтерв’ю «Київському форуму», яке він дав напередодні програми, де пояснив те, що його звільнення є не що інше, як зведення рахунків, оскільки саме він стоїть на шляху чиновників з ГУ культури КМДА, які давно накинули оком на територію музею.

Власне, дискусію під час ефіру було лише розпочато. Присутні в студії депутати Київради Бригінець та Давиденко пообіцяли взяти під власний контроль цю справу і опікуватись долею музею і його екс-директора. «Київський форум» безумовно і надалі буде відстежувати перебіг подій навколо «Київської фортеці» і домагатиметься відновлення справедливості по відношенню до її екс-керівника та усього колективу музею.

Після перегляду матеріалу журналістки Ксенії Веркалець про приватизацію зоопарку у студії почалося жваве обговорення. Депутати Київради одностайно висловили позицію про те, що прийняте їх колегами рішення, за яке вони особисто та група їх однодумців не голосували, є справжнім злочином проти міста і громади.

Після чого в дискусію включилася протилежна сторона, яка схвалює прийняте Київрадою рішення, принаймні склалося саме таке враження під час обговорення. Цікаво, що ані пан Давидов, ані пан Іванов майже за годину обговорення не сказали чітко, що саме планується збудувати замість мавпятника і чи стане майбутній інвестор реальним співвланиском частини зоопарку.

Перший заступник начальника ГУ екології та охорони природних ресурсів КМДА Геннадій Давидов взагалі спочатку запевнив, що ніякого рішення Київради і в очі не бачив, але після того, як депутат Давиденко демонструючи копію рішення завізовану його підписом, попросив сказати правду, Давидов сказав, що проект підписував, а прийняте рішення ні.

Взагалі цікаву позицію зайняв перший заступник директора КП «Київський зоопарк» Михайло Іванов. У той час, як його безпосередній керівник директор КП «Київський зоопарк» Олексій Толстоухов телефоном «Київському форуму» повідомив, що він не заперечує проти будівництва океанаріуму на території зоопарку замість недобудованого мавпятника, Іванов демонструючи величезну скіпу паперів, довго та нудно розповідав про процедуру узгодження, яку має пройти інвестор перед тим, як починати будівництво. За словами Іванова згідно Проекту організації території зоопарку, яку вони розробили, океанаріуму на території звіринцю немає. Але погодьтесь усі ми чудово розуміємо і знаємо як проходить та диво процедура, про яку так помпезно розповідав чиновник, змінити рішення і внести правки це лише питання кількох підписів, поставлених не зовсім чистими на руку чиновниками вищої ланки.

У свою чергу присутні в студії екологи взагалі б’ють на сполох. Мовляв це нечувано забирати у громади парк національного значення та створювати там територію для комерційних розваг.

За словами голови профспілки «Захист праці» Київського зоопарку Сергія Григор’єва це не перша спроба приватизації зоопарку. Почалося це ще з 1999 року, але ніколи раніше так зухвало чиновники не приймали рішення, не маючи підтримки зверху та не запитуючи думку громадськості.

На глибоке переконання юриста Андрія Даманського: «Процедура прийняття рішення Київрадою дійсно була порушена, проте судова практика свідчить, що це рішення абсолютно не на користь громаді».

У той час як журналісти, громадські активісти, депутати і чиновники намагались з’ясувати стосунки та прояснити ситуацію з землею та коштами, захисники тварин вкрай стурбовані зовсім іншим. Тварини не пристосовані для життя в таких умовах, зокрема дельфіни – живуть в дельфінарії не більше 1-1,5 року. На сьогодні ми не володіємо достовірною інформацією про те, що ж все-таки планують збудувати на території зоопарку приватні інвестори. Але згідно існуючій інформації фірма «Подих природи», якій Київрада дала добро на будівництво океанаруму є напряму пов’язаною з компанією «Нерум», яка володіє мережею дельфінаріїв «Немо» по всій території України.

В будь-якому разі одним ефіром питання не вирішено, а лише чітко сформульовано. Далі громада має вирішувати як їй діяти далі, тихо миритися і споглядати як чиновники продовжують розбазарювати міське майно, руйнувати історію Києва чи згуртуватись і йти на захист не лише зоопарку, а й тих численних «гарячих» точок, яких з кожним днем стає все більше на карті столиці.


 
Голосую -1, мені не подобаєтьсяГолосую +1, мені подобається (+1, голосів 1)   переглядів сторінки 168  

Теги

Історичне місто, зоопарк, київська фортеця

Також по темі

На Андріївському узвозі для киян влаштують безкоштовний концерт
Стало відомо, хто стоїть за знищенням Замкової гори
Неизвестные захватили кабинет директора музея "Киевская крепость"
В Киеве сгорел памятник, относящийся к музею "Киевская крепость"
В Киево-Печерском заповеднике появился новый гендиректор

Слідкуйте за новинами «Київського форуму» у Вашій соціальній мережі

  
 

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

Ви гість? Гостям можна коментувати з 10:00 до 18:00 у робочі дні.

вакансии гинеколог Донецк, федеральные выплаты при рождении ребенка, Prometheus, rihanna биография, Киев Opel Omega

© 2012 ВГО “Київський форум”. Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на www.kiev-forum.org, а також на сам матеріал.