незручні питання до влади
автор та ведуча Рена Назарова
Небайдужим киянам - сюди!
Натисніть!

Наш сайт переглянули

Сьогодні3 846
З початку місяця42 085
За 2012 рік505 519
За весь час2 314 831

У цьому розділі

Архів новин
RSS-канал

        Знайти
Новий розділ
Гарячі точки Києва
Відкрити

Дайджест «Київський форум»

№3, квітень 2012
Бюджетна «подачка» напередодні виборів. Війна за зелень. Інтриги на Пейзажній алеї. Сховище відпрацьованого ядерного палива поблизу Києва.

№2, спецвипуск, березень 2012
ОСББ як вихід із комунальної кризи, або допоможи собі сам! Крокодилячі сльози житлово-комунальних олігархів. Як судитися з ЖЕКами?

№1, лютий 2012
Медичні реформи додадуть киянам проблем. Шулявка - ні пройти, ні проїхати. Київ ось-ось потоне у власному "добрі". Прибирання по-київськи.

 
  

Опитування

Чи готові Ви вийти на захист зелених зон Києва від вирубки?

Завантаження ... Завантаження ...

Погода у Києві

Популярні новини цього місяця

У моста Патона откроют новую транспортную развязку. Схема проезда  3474
Три района Киева оставят без горячей воды  2324
У центрі Києва VIP-авто з номерами ВР протаранило дві дорогі автівки. Фото  2275
Метро на Троещину возьмет Киев в кольцо  2096
У Києві забули прикрити розруху біля НСК «Олімпійського».Фото  1985
В «Борисполе» туристам раздают буклеты с пикантным содержанием  1768
У двох районах Києва відключать гарячу воду. Адреси  1729
В автобусах и троллейбусах поменяют систему оплаты проезда  1507
М’ясо, овочі та фрукти можна буде купити за зниженими цінами. Адреси  1484
В общественном туалете Киева на голову беременной женщине обрушился потолок  1475

Новини

09.04.2012 11:27
друкувати надіслати

У Києві оголосили фотополювання на міліцію

kopvotch-preview

Кияни об’єднуються в групи, щоб фотографувати та знімати на відео правопорушення, які вчиняють міліціонери. Такі люди називають себе учасниками всесвітнього руху «Копвотч» (за англ. – «нагляд за копами»). У Києві його започаткував громадський активіст Євген Крапивін, якого не раз вивозили в автозаку з акцій протесту, пише Deutsche welle.

В Україні копвотчери поки що діють лише в Києві. Їхні ряди можуть поповнити всі, хто не довіряє правоохоронцям та бажає провчити їх. Новачки проходять підготовку на спецтренінгах, де вивчають кодекс поведінки наглядача за міліцією. Так, копвотчери не втручаються в ситуацію, а лише спостерігають, при собі мають паспорт, на фотополювання виходять по троє-п’ятеро і тверезі, слідкують за людьми в погонах не більше 10 хвилин, якщо ті нічого не порушують. І нарешті, камеру народні спостерігачі витягають у найбільш слушні моменти: коли міліціонер просить когось показати документи, заходить в магазин (кафе, бар, ресторан), курить, розмовляє по мобільному телефону, поводиться як нетвереза людина тощо.

Молоді активісти цього руху вивчають не лише світову практику, а й досвід колег з Асоціації українських моніторів з дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів – правозахисників, які роками спостерігають та оцінюють роботу міліції в усіх регіонах країни. Ці експерти підтримують нову ініціативу, однак не беруться прогнозувати, на скільки вистачить запалу у копвотчерів. Адже, за словами голови асоціації Олега Мартиненка, це типові фрілансери з нестійкими зацікавленнями: завтра вони можуть знайти собі інше хобі.

Свіжий ефір: Новий ядерний могильник під Києвом: небезпеки, ризики, загрози

Утім, молоді люди вже можуть похвалитися результатами в Києві.

«Було це на Майдані Незалежності в Києві. Міліціонери зупинили чоловіка з алкоголем. В принципі це правильно, але вони не дотримались процедури і почали щось від нього вимагати. Людина потягнулася за гаманцем і почала діставати гроші. Тут правоохоронці помітили нашу камеру і відмовилися брати купюри. Один з чоловіків у формі смикнув чоловіка за руку і повів його в перехід. Ми рушили за ними. Там зняли, як правоохоронці знову гроші вимагали, але на камеру брати не хотіли. Ми все стояли і знімали. Врешті, їм набридло чекати, і вони людину відпустили», – розповів Крапивін.

У середині травня наглядачі за міліцією планують підбити перші підсумки своєї роботи й поширити рух на всю Україну.

У фотополювання на міліціонерів є правові засади. Юрист Інституту меідаправа Ігор Розкладай пояснив: хоча, за Цивільним кодексом, людину можна знімати лише з її згоди, але міліціонери під час виконання службових обов’язків не можуть посилатися на «право на приватність».

«Якщо відео показуватиме аморальну або протиправну поведінку міліціонерів, у нагоді стане закон про інформацію. Він дозволяє поширювати інформацію з обмеженим доступом – до якої належить будь-яка інформація про фізичну особу, – якщо право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення», – додав юрист.

Крім того, під час масових акцій та в публічних місцях людей можна знімати без дозволу – вважається, що в таких ситуаціях їх згода є «автоматичною».

Додамо, що рух копвотчерів зародився у США, де набув популярності у 90-ті роки минулого сторіччя. Є випадки, коли завдяки їх відео- і фотоматеріалам в суді доводилися злочини поліцейських, зокрема й убивства.

Вірогідно, у нас активістам з камерами буде ще більше роботи: співробітників МВС постійно звинувачують у звірствах, і, за останніми дослідженнями центру Разумкова, близько третини українців вважать міліцією фактором небезпеки. До кабінету слідчого, звісно, нікого не пустять, але вуличним патрулям доведеться бути чемнішими та обачнішими.


 
Голосую -1, мені не подобаєтьсяГолосую +1, мені подобається (Жодного голосу)   переглядів сторінки 892  

Також по темі

Драка во время строительства церкви: милиция возбудила уголовное дело. Видео
Названий найбільш небезпечний для життя район Києва
Міліціонери пішли по домівках киян
У Києві невідомі оголосили «війну» припаркованим машинам
В Киеве начало действовать движение фотоохотников за милиционерами
 
2 коментарі 2

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

  • dimar коментує:

    Треба зробити Всеукраїнську Фотогалерею де фотопортрети співробітників МВД та ДАІ з описом їх протиправних дій розмістити на загальне обговорення в Інтернеті. Бажано з дублюванням. Це бізнес-проект, гроші $$$ поступають з реклами розміщеної на цьому сайті!! Головне, щоб сервери , були іноземними або завантажувалися з різних серверів кілько частин Фотогалереї. Обов’язково треба розмістити сторінки у Фейсбуку, Твіттере, Вконтакті…. ……нічого особистого -лише справедливість! ;)

  • [...] правила поведения надзирателя за милицией, пишет Киевский форум. Так, копвотчеры не вмешиваются в ситуацию, а лишь [...]

киев новые вакансии, овен весы, Тейлор Момсен, Larson, продам Opel Admiral

© 2012 ВГО “Київський форум”. Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на www.kiev-forum.org, а також на сам матеріал.