Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
Колектори зметикували нові способи, як змусити злісних боржників погасити кредити. Замість щоденних дзвінків на телефон, вони ганьблять винуватців перед сусідами – розклеюють на під’їздах оголошення з історією боргу та персональними даними своєї «жертви». Більше того, деякі кредитори та захисники їх інтересів вважають: якщо в людини не лишилося путнього майна, вона все одно здатна розплатитися з боргами – варто лише продати власні органи, пише «Газета по-київськи».
Звісно, в таких діях є кримінальна складова. Юрист Всеукраїнської громадської організації з захисту прав споживачів фінансових послуг Анатолій Соболевський каже, що надсилати листи із претензіями кредитні організації повинні лише боржнику, а не вивішувати оголошення з його боргами на дверях під’їзду. Це порушення закону «Про захист персональних даних» і «Про інформацію».
«У моїй практиці таких випадків тьма. Приведу кілька кричущих випадків: чоловік заборгував суму одному з найбільших банків. У контексті вимог погасити кредит одержав листа, у якому вказувалася вартість людських органів. Мовляв, продавай органи – і повертай гроші. В іншого боржника гроші вибивали, шантажуючи фотографіями його дружини в купальнику, знайденими в соціальній мережі. Їх обробили у фотошопі й розвісили по місту».
А колектори виправдовуються, мовляв, намагаються достукатися до совісті боржників.
«Коли людина перестає платити й відповідати на телефонні дзвінки, у нас немає іншого виходу й доводиться робити так. Ми не банк, а кредитна організація, і ми маємо на це право. Ми, звичайно, можемо подати до суду на боржника, але спочатку намагаємося піти назустріч, достукатися, нехай навіть такими способами», – розказала адміністратор колекторської організації «ІЗІ Кредит» Тетяна.
Однак не можна залишити без належної уваги новий метод вибивання боргів: «завинив – продавай себе по частинах». Доречно нагадати, що в Україні високий дефіцит органів для пересадки6: з 1000 осіб, яким це потрібно, – операції роблять не більше сотні пацієнтів. Це пов’язано з тим, що, за законом, донорами легально можуть бути тільки родичі або чоловік (жінка) хворої людини. За торгівлю органами, відповідно до Карного кодексу, передбачено позбавлення волі до п’яти років. Але є інформація, що в нашій країні процвітає тіньовий ринок донорства, бо ціни на «тіло вроздріб» надзвичайно високі.
Про це також пишуть:
“Українська правда. Київ”: Новий метод вибивання боргів: щоб повернути гроші, радять продати органи.