Новини
друкувати
надіслати
Закон про наклеп: захист честі та гідності чи загроза свободі слова?
02.10.2012 12:07
У вівторок, 2 жовтня, в ефірі соціального ток-НЕшоу «Київський форум» відбудеться обговорення теми:
«Закон про наклеп: захист честі та гідності чи загроза свободі слова?»
Шановні читачі, якщо Вас зацікавила тема майбутнього ефіру, долучайтесь до обговорення на сайті. Також Ви можете стати учасником живої дискусії в студії під час прямого ефіру. Для цього, будь-ласка, зареєструйтеся до 15.00 1 жовтня 2012 року.
Увага! Змінено час виходу соціального ток-НЕшоу «Київський форум». 2 жовтня програма вийде у прямому ефірі о 17:45.
До участі у програмі запрошені:
- Юрій Стець, народний депутат України, голова Комітету ВР України з питань свободи слова та інформації;
- Валерій Бондик, народний депутат України, заступник голови Комітету ВР України з питань правосуддя;
- В’ячеслав Піховшек, журналіст, телеведучий;
- Ігор Слісаренко, журналіст, телеведучий;
- Ірма Крат, головний редактор газети «Свобода слова»;
- Андреас Умланд, німецький історик, доцент кафедри політології Києво-Могилянської академії;
- Світлана Остапа, оглядач сайту «Телекритика»;
- журналісти, експерти, юристи та небайдужі кияни.
Нагадаємо, 25 вересня в Україні стартувала акція протесту проти ухвалення закону про наклеп “Захисти своє право знати. Скажи “НІ” закону про наклеп”.
Законопроект № 11013 “Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)” зареєстрували 19 липня.
18 вересня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини. За проект регіонала Віталія Журавського проголосувало 244 депутатів.
Згідно зі змінами до законодавства журналістів, а також інших громадян, що поширять інформацію, яку хтось розцінить як посягання на його честь і гідність, чекає таке покарання:
- наклеп, тобто поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають його репутацію, – карається штрафом в розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до одного року;
- наклеп, що міститься в публічному виступі, публічно демонструються в творах або засобах масової інформації, – карається штрафом в розмірі від 1000 до 1500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного року до двох років, або арештом на строк від трьох до шести місяців, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років;
- наклеп, поєднаний з обвинуваченням особи у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, – карається штрафом в розмірі від 1500 до 2500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк від шести до восьми місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років;
- наклеп, здійснений з використанням свого службового становища,- карається штрафом від 2500 до 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Ті ж самі дії передбачені у другій, третій, четвертій частинах, що спричинили стійкий розлад здоров’я особи, – караються обмеженням або позбавлення волі від 3 до 5 років;
- образа, тобто приниження честі та гідності іншої особи, виражене в непристойній формі, – карається штрафом в розмірі до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до шести місяців;
- образа, що міститься в публічному виступі, публічно демонструються у творах або засобах масової інформації, – карається штрафом в розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року.
25 вересня, після низки протестів, автор законопроекту депутат Віталій Журавський вирішив відкликати свій закон. За його постанову про зняття законопроекту з розгляду повинно тепер проголосувати 226 депутатів.
27 вересня, низка українських видань вийшли із порожніми першими шпальтами на знак протесту проти законопроекту про наклеп.
2 жовтня Верховна Рада України скасувала рішення про схвалення у першому читанні проекту закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини». За дане рішення проголосували 349 із 380 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.
(Жодного голосу) 247 Теги
журналіст,
закон про наклеп,
зміТакож по темі
Озброєний Київ: чи безпечно жити у столиці?Закон о клевете - продуманная "ширма"?Журналисты вышли на акцию протеста против закона о клеветеЗа останній рік у Києві зафіксовано 20 випадків побиття журналістівНа знак протесту ЗМІ вийдуть з "порожніми" обкладинками
Слідкуйте за новинами «Київського форуму» у Вашій соціальній мережі