Чорний список / Білий список |
Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! |
З початку року 2000 стареньких киян позбулися своїх квартир через угоди з шахраями. Такі дані Головного управління праці і соцзахисту наводить газета «Сегодня».
Щоб заволодіти житлом самотніх пенсіонерів, аферисти використовують кілька схем: пропонують укласти договори довічного утримання, видають себе за соціальних робітників чи навіть родичів літніх людей.
У міліції про проблему знають і заявляють, що найчастіше пенсіонери стають жертвами договорів довічного утримання. Такої думки й начальник главку праці та соцзахисту Тетяна Костренко. За її словами, стариків-безхатченків у Києві близько 10–15 тисяч, цим людям допомагає влада.
Оголошеннями про довічне утримання обклеєні зупинники громадського транспорту й стовпи поблизу поліклінік. Аферисти встановлюють контакт зі своїми жертвами, втираються в довіру і нарешті підсовують їм зовсім не ті договори. Так, за словами знайомої однієї з ошуканих бабусь, молода сім’я уклала угоду зі старенькою, в якій начебто зобов’язалася пожиттєво прибирати квартиру, купувати продукти та ліки, возити літню жінку до лікаря й видавати їй по 500 гривень на місяць в обмін на однокімнатку після смерті бабусі.
«Ганну Іванівну привезли до юриста, де вона підписала документ. Кілька місяців молоді виконували умови, а потім сказали, що відвезуть її відпочивати під Київ, звідки вже не забрали. А коли вона, нарешті, дісталася додому, виявилося, що вона підписала… дарчу на квартиру», — розповіла киянка Марія Станіславівна.
Наразі ошуканій жінці допомагають повернути квартиру знайомі.
Також шахраї можуть обманювати пенсіонерів, видаючи себе за соціальних працівників.
«Вони дарують самотнім подарунки, допомагають по дому, втираються в довіру, а потім пропонують оформити на них довіреність на право управління майном. Після цього бабусю вивозять кудись за місто, начебто на оздоровлення. А самі продають квартиру й, забравши гроші, зникають», — пояснив правозахисник Едуард Багіров.
Аферисти можуть діяти й через однофамільця самотнього старика, якого видають за родича своєї жертви. Вони співпрацюють з лікарями, які виписують довідку, що в пенсіонера проблеми з розумом і він потребує догляду. А потім ідуть до суду, щоб оформити опікунство над літньою людиною. Якщо шахраї добиваються свого – то безпорадного господаря вивозять до лікарні, а квартиру продають.
А щоб не потрапити в пастку аферистів, правники радять старикам укладати будь-які договори, що стосуються їх квартир, в присутності людей, яким можна довіряти. Знайомі допоможуть угледіти можливий обман у тексті документа або стануть важливими свідками, якщо шахрайство таки вдасться. Крім того, договір треба зареєстровати в БТІ, щоб квартиру до смерті пенсіонера не можна було продати.
Нагадаємо, що в Києві квартирні аферисти давно полюють на пенсіонерів, проте за останні два роки вони стали значно активнішими. Злочинці можуть вдатися й до більш зухвалих дій, коли старики взагалі нічого не підписують. Варто їм лише «випадково» втратити паспорт і документи на квартиру – як незабаром у двері стукає новий господар і починається довга судова тяганина.
Про це також пишуть:
“Украина криминальная”: В Киеве за последние два года увеличилось количество стариков оказавшихся на улице из-за афер.
kjhkjhkjh