Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
Держава у 2011 році профінансувала лише 30% потреб дитячої онкології в столиці. Решту грошей дали батьки та волонтери. Про це в прямому ефірі соціального ток-НЕшоу «Київський форум» з Реною Назаровою заявила головний дитячий онколог Києва Ольга Матюшок.
За словами експерта, лікування одного хворого без хіміотерапії в середньому обходиться в 20–40 тис. грн.
«Хіміотерапія може бути дуже різною. Є така, що коштує 100 тис. гривень, а є така, що й 100 тис. доларів. Дорогі операції більшості сімей взагалі не по кишені», – наголосила Матюшок.
За підрахунками завідувача відділенням дитячої онкології Національного інституту раку Сергія Павлика, його установа забезпечена найбільш дорогими медикаментами першої лінії на 75–80% і на 50–60% – препаратами супроводу, що є «дуже хорошим показником, особливо порівняно з областями». У поліклінічному відділенні інституту щороку обстежуються близько 3500–3800 дітей з усієї України з підозрою на злоякісні новоутворення. Більша половина маленьких пацієнтів, що хворіють вперше, залишається тут на лікування.
«Наше відділення, на жаль, може дозволити собі лікувати тільки таких дітей, адекватне лікування яких не може бути проведене за місцем проживання в областях. На жаль, є області які не можуть провести лікування навіть середньої інтенсивності. І тому дефіцит місць у нас, звичайно, спостерігається», – наголосив лікар.
Проте батьки хворих дітей оцінюють стан гематології та онкології у нашій країні як «жахливий».
«Дітей рятує не держава, чиїм майбутнім вони є, а відчайдушність лікарів. Проблеми у гематології з усім: з донорами, з кров’ю, з ліками, які мало того, що коштують скажені гроші, а ще й їх неможливо придбати. Високодозову хімію привозять хіба що не контрабандою волонтери із-за кордону, тому що тут просто не пройшов тендер, і цих ліків немає. Тому, як проводять високодозову хімію лікарі, і звідки вони беруть ці ліки, – велика загадка», – сказала мати онкохворої дитини Наталія Мережко.
До речі, за статистикою, в Україні щороку виявляють рак у близько тисячі пацієнтів до 17 років. За даними Міністерства охорони здоров’я України, наприкінці 2010 року на обліку в онкологічних диспансерах перебували 5510 дітей. Спеціальне лікування в Україні протягом останніх років отримали близько 80% онкохворих дітей.
За інформацією МОЗ, станом на кінець 2010 року показник 5-річного виживання дітей з різними злоякісних новоутвореннями становив близько 55,5 % (у країнах Євросоюзу та США – 70%). У відомстві рапортували, що 2011 року МОЗ закупило лікарських засобів і витратних матеріалів для лікування онкохворих дітей та проведення трансплантації кісткового мозку на загальну суму 59 мільйонів гривень. Зокрема, «Охматдит» отримав 22,7 млн. грн. У Державному бюджеті України – 2012 на закупівлю препаратів і проведення операцій дітям, хворим на рак, передбачено 90 млн грн, що на 50% більше, ніж торік.