Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
13 березня в Будинку кіно представники громадських організацій ухвалили резолюцію проти розробки і прийняття проекту нового Генерального плану Києва в наявній редакції. Вони вважають, що підготовлений документ узаконить неправомірні землевідведення, в основному в зелених зонах. Натомість активісти вимагають спочатку скасувати рішення, які суперечать чинному Генеральному плану та переглянути понад зміни, внесені в цей документ за останні роки. Крім того, люди виступають за інвентаризацію всіх київських земель і запровадження мораторію на зведення в історичному центрі міста будинків, вищих за 27 метрів.
Ключові пункти резолюції відразу після громадських зборів озвучив заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк у прямому ефірі соціального токНЕ-шоу «Київський форум», а сьогодні наш сайт публікує повний текст документа.
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПЛАН – ПРАВО ГРОМАДИ!
Резолюція громадських зборів
Київ, 13 березня 2012 року
Ми, учасники громадських зборів, вважаємо що метою Генерального плану розвитку Києва є суспільний поступ столиці, комфортні умови проживання, чисте й здорове довкілля, розвинена мережа міської інфраструктури комунальних послуг, громадського транспорту, медицини, освіти, культури, дозвілля, безпеки, а невід’ємною умовою планування будь-якої діяльності в столиці є збереження неповторного історичного, архітектурного, природного (у тому числі – ландшафтного) образу нашого рідного міста, який власне і робить Київ справжньою, неформальною, тисячолітньою столицею України, столицею душі українського народу.
Ми наполягаємо на тому, що Генеральний план має бути спрямований на добробут усіх киян та прийдешніх поколінь мешканців столиці, натомість ми констатуємо намагання усунути громадян міста від процесу розробки Генплану. Сьогодні в Києві триває привласнення окремими угрупуваннями загальноміських ресурсів – природних та матеріальних цінностей, які належать київській громаді.
Ми переконані, що процес розробки Генплану не має бути засобом самореклами представників міської влади напередодні виборів київського міського голови та Київради. Проекти розвитку та забудови Києва мають бути доступними для ознайомлення, вивчення та обговорення усіма мешканцями столиці. Проект, пропонований сьогодні владою, викликає безліч запитань, має численні суперечності та не відповідає інтересам киян, рівню розвитку суспільства та технологій, сучасним тенденціям урбаністичної еволюції.
По-перше, нині діє чинний Генеральний план розвитку Києва до 2020 року, ухвалений рішенням Київської міської ради від 23 березня 2002 року за №370/1804, відзначений Державною премією України. Його не скасовано офіційним чином, ніхто не звітував про його виконання та не обґрунтував необхідність прийняття нового.
По-друге, відповідно до законодавства чинний Генплан є безстроковий, ухвалення нового генплану суперечить пункту 8 статті 17 закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», натомість київська влада вже витратила на розробку нового Генплану понад 25 млн грн бюджетних коштів.
По-третє, розробка Генплану має відбуватися на основі повної інвентаризації міських земель з визначенням цільового призначення усіх ділянок, натомість на сьогодні сотні справ щодо земель, відчужених у громади міста протягом років, що минули від часу ухвалення чинного Генерального плану, розглядаються у судах. Отже, до завершення судових спорів, імовірного повернення спірних ділянок у власність громади, розробка нового Генплану є юридично некоректною.
Учасники зборів констатують, що з 2002 до 2010 року, за часів перебування на посаді Київського міського голови Олександра Омельченка та Леоніда Черновецького, до чинного Генплану було внесено 1143 зміни, внаслідок чого площа парків, скверів та бульварів скоротилася майже вдвічі – з 6,6 тис. га до 3,7 тис. га, натомість за Генпланом на сьогодні в столиці мало бути 7,6 тис. га зелених зон! Ми вимагаємо повернення та відновлення первинного цільового призначення цих земельних ділянок.
Нарешті, ніхто не запитав киян – яким вони бачать майбутнє Києва? Владою не запропоновано альтернативних варіантів розвитку міста, не встановлено основних критеріїв якості життя, не визначено кінцеву мету та загальну концепцію майбутнього Києва.
Ми вважаємо, що прийняття нового Генплану нашвидкоруч:
це – виправдання знищення легенів міста – зелених зон;
це – узаконення попередніх варварських забудов і руйнування історичних та культурних пам’яток;
це – неможливість повернення розкраденої останніми роками землі;
це – забудова та знищення київських островів та навколишніх лісів, під виглядом їхнього збереження;
це – паплюження ландшафтно-історичного обличчя столиці через будівництво висоток в історичному центрі Києва та на дніпровських схилах;
це – узаконення забудови на дніпровських схилах, навколо Святої Софії та Києво-Печерської Лаври.
Ми вимагаємо від київської влади зупинити розробку Генплану-2025 та виконати низку таких заходів:
Ми вважаємо, що сьогодні необхідно зосередити всі зусилля на відновленні в столиці влади громади на основі традицій Магдебурзького права, принципів Європейської хартії місцевого самоврядування та положень Конституції України.
Ми переконані, що шлях до цього лежить через запровадження прямої та прозорої процедури обрання та відкликання депутатів Київської міської ради та міського голови, утворення Київрадою власного виконавчого органу та ліквідацію системи прямого управління Києвом з боку державної виконавчої влади.
Встановимо в Києві владу громади – киян!