Чорний список / Білий список |
Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! |
У четвер, 2 серпня, заступник голови Київської міської державної адміністрації заявив про те, що офіційний Київ визначився з компанією-консультантом з реалізації проекту будівництва четвертої лінії метро з правого берега на житловий масив Троєщина. Переможцем конкурсу стала компанія «Федеральний центр проектного фінансування», «дочка» державного «Внєшекономбанку Росії».
«Будівництво четвертої гілки метро за рахунок приватного капіталу буде першим прецедентом державно-приватного партнерства такого високого рівня. Вперше в історії України інвестор на конкурентній основі вкладає в такий великий проект. Сума фінансових вкладень становить $1,2-1,6 млрд», – зазначив Крамаренко. Таким чином, столична влада остаточно підтвердила майбутній приватний характер підземки, про що не втомлювалася говорити ще з осені 2011-го. А з усіх можливих інвесторів, які фігурували в заявах і Олександра Попова, і Руслана Крамаренка, схоже, вже визначився головний претендент на «будівництво століття» – «Внєшекономбанк Росії», повыдомляють “Коментарі“.
Про те, що влада має твердий намір продовжувати будівництво, говорить кілька фактів. Так, буквально днями Попов своїм розпорядженням передав Київавтодору функції замовника робіт по ділянці метро на Русанівських садах. Крім того, серед київських інженерів і архітекторів активно обговорюється початок процесу видачі дозволів на знесення будівель по вулиці Електриків на Рибальському острові, де повинна пройти майбутня вітка.
Останнім часом чиновники визначилися і з двох найважливіших питань нової лінії: щодо трасування вітки та місцерозташування депо. Так, з початком будівництва лінії швидкісного трамвая від відновленої ділянки по вулиці Бальзака до станції міської електрички підземці лишили тільки проспект Маяковського. Власне, по ньому і розташовується історичне землевідведення під метро. До прояснення ситуації з трамваєм чиновники мало не кожного місяця називали різні варіанти. А відсутність на Райдужному масиві землі для зведення депо (перша черга вітки дійде тільки до цього району) буде компенсовано рухом потягів у Харківське депо за допомогою Службової сполучної вітки від майбутньої станції «Глибочицька» до станції «Лук´янівська». Сьогодні таких службових віток, що використовуються для переведення потягів з однієї лінії на іншу, в столиці дві: з «Майдану Незалежності» на «Хрещатика» на «Кловську». До того ж поїзди, що не потребують миття та планового ремонту, будуть заганяти в тупики на пункти техобслуговування прямо на новій вітці.
Але, незважаючи на видимі зрушення у розв’язанні технічних питань, проблема окупності «Дороги життя», як цю вітку вже охрестили на Троєщині, викликає великі питання. Олександр Попов не втомлюється говорити про те, що вартість проїзду на троєщинській лінії буде такою самою, як і на інших – 2 грн. При цьому і така ціна чиновниками називається збитковою. Різницю ж між окупністю однієї поїздки і офіційної «двушки» інвесторові компенсуватиме місто. Навіть якщо припустити, що кожного дня вся Троєщина вранці виїжджатиме на правий берег виключно за допомогою метро, а ввечері повертатиметься назад, то на повну окупність знадобиться 28-30 років. (З розрахунку, що кожен із 300 тис. офіційно зареєстрованих жителів масиву здійснює в день по дві поїздки вартістю 2 грн.). Тому очікувати, що місто зможе утримати цінову політику господаря підземки на Троєщину такий тривалий час – безглуздо. За оцінками російських експертів, строк окупності однієї станції метро, побудованої на приватні гроші (у Москві така вже є), становить 15-20 років. Так що чекати жетончиків, скажімо, по 6-7 грн., троєщинцям довго не доведеться.