Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
Київрада вирішила поставити над столичною медициною ще один експеримент. У Дарницькому та Деснянському районах до звичайних поліклінік та сімейних амбулаторій запрошують на роботу лікарів-приватників. Щоправда, замість пацієнтів – їм платитиме місто, пише газета «Сегодня».
«На кожного пацієнта передбачено 106 бюджетних гривень на місяць. У поліклініці ці гроші розчиняються на комунальні платежі, утримання будівлі, а у лікарів ставки фіксовані. Приватнику також заплатять 106 гривень за кожного прийнятого пацієнта. Частину грошей він витратить на «комуналку», а рештою зможе розпоряджатися сам», – розповів начальник Головного управління охорони здоров’я Віталій Мохорєв.
Таким чином влада хоче ліквідувати дефіцит лікарів первинної ланки й підвищити якість медичних послуг. До речі, спецкомісія перевірятиме, наскільки сумлінно приватники виконуватимуть свою роботу. Якщо ж експеримент досягне мети – його поширять на всю територію міста.
Однак ця новація вже має перших критиків.
«Боюсья, що приватників обкладуть такими поборами, що вони нічого не зароблять. З іншого боку – лікарі можуть зловживати такою системою: прийняв пацієнта й прописав йому піти до іншого спеціаліста. А гроші за це капають. А якщо справи підуть добре, то всі лікарі перебіжать на приватні прийоми і в держмедицині нікого не залишиться», – розмірковує лікар Михайло Безруков.
«Я подивлюся, якщо там я зможу заробити більше, то перейду в приватники, а мої пацієнти також перейдуть до мене», – упевнена лікар з райполіклініки Людмила Довгань.
Нагадаємо, що, за даними Київської міької профспілки охорони здоров’я, зі столиці медики стали активно виїжджати близько шести років тому. Якщо у 2004 бракувало лише півтисячі лікарів і 1000 медсестр, то за рік кадровий голод посилився вдвічі. Найвагоміша причина – зарплата медиків у держполіклініках не порівнянна з відповідальністю. До речі, загалом в Україні не вистачає, за різними підрахунками, від 20 до 50 тисяч лікарів.
Утім, мерія намагається зробити доступнішими медпослуги для киян. У столиці оголосили пріоритетними первинну медичну допомогу й сімейну медицину. Попов заявив, що цьогоріч відкриють близько 100 сімейних амбулаторій в усіх районах столиці і затвердив перелік об’єктів для реконструкції та капітального ремонту, де облаштують заклади. На це є відповідне фінансування – 100 мільйонів гривень, передбачених Програмою соціально-економічного розвитку на 2011 рік. Відтоді то в одному, то в іншому районі з помпою відкриваються нові амбулаторії, однак уже ясно, що за півроку влада виконала план хіба що на третину.
Про це також пишуть:
УНІАН: Приватних лікарів залучать до роботи в амбулаторіях сімейної медицини.