Ядерні відходи з українських АЕС збиратимуть на Київщині

У зоні відчуження на Київщині створять ядерне сховище. Це передбачає новий Закон України «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом», який підписав Президент Віктор Янукович, пише «Українська правда. Київ».

Загальна вартість проекту близько 470 мільйонів доларів, строк будівництва об’єкта — 3 роки, повідомляє портал «Пронедра».

Могильник організують між безлюдними селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка і Стечанка.

«Це буде спеціальне сховище біля ЧАЕС. Зберігатися відходи там будуть тривалий час [100—150 років. – Ред.]. Тобто є майданчик, головне, є фахівці», — повідомили «Сегодня». в прес-службі ЧАЕС.

Утім, швидше за все, відпрацьований уран не буде лежати там сотні років. Учені вважають, що його років за 20 можна буде використовувати на електростанціях нового покоління.

Довідка «Київського форуму». Йдеться про введення в експлуатацію так званих реакторів на швидких нейтронах, які працюватимуть на відпрацьованому ядерному паливі традиційних електростанцій. Крім того, вони зможуть «перетравити» й менш радіоактивний ізотоп урану-238, який «не по зубах» сучасним реакторам. Під час роботи реактори нового покоління виділятимуть не лише енергію, а й дуже багато ізотопу урану-235, на якому працюють традиційні АЕС. Таким чином, можна буде налагодити виробництво з поновлюваними джерелами енергії.

Утім, тепловиділяючі збірки, які виймають з реакторів раз на 4 роки, не відразу відправляються чекати свого часу на могильник. Близько трьох років їх тримають у басейні витримки з дистильованою водою на електростанції. За цей час вони втрачають колишню радіоактивність і вже придатні для транспортування. Але й тоді відпрацьовані ядерні відходи варто доправляти не на сховище, як це планують робити в Україні, а на завод їх переробки на свіже паливо для атомних станцій. На такому підприємстві лише 3% радіоактивних відходів розплавляються у склі, стійкому до зовнішніх впливів, яке компактно захороняється в підземних сховищах. Зараз ядерні відходи з українських АЕС відправляються на дорогу переробку в Росію.

Про це також пишуть:
“Українська правда. Київ”: Янукович дозволив скидати ядерні відходи під Києвом.

06.03.2012

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Голосування

Хто в умовах політичної кризи відповідає за безпеку українського народу?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...
Про нас
Пишіть нам за адресою: voelklfanclub@yandex.ru