незручні питання до влади
автор та ведуча Рена Назарова
Небайдужим киянам - сюди!
Натисніть!

Наш сайт переглянули

Сьогодні2 866
З початку місяця41 105
За 2012 рік504 542
За весь час2 313 854

У цьому розділі

Експертні блоги
Експерти
Реєстрація блогера

        Знайти
Новий розділ
Гарячі точки Києва
Відкрити

Дайджест «Київський форум»

№3, квітень 2012
Бюджетна «подачка» напередодні виборів. Війна за зелень. Інтриги на Пейзажній алеї. Сховище відпрацьованого ядерного палива поблизу Києва.

№2, спецвипуск, березень 2012
ОСББ як вихід із комунальної кризи, або допоможи собі сам! Крокодилячі сльози житлово-комунальних олігархів. Як судитися з ЖЕКами?

№1, лютий 2012
Медичні реформи додадуть киянам проблем. Шулявка - ні пройти, ні проїхати. Київ ось-ось потоне у власному "добрі". Прибирання по-київськи.

 
  

Опитування

Чи готові Ви вийти на захист зелених зон Києва від вирубки?

Завантаження ... Завантаження ...

Погода у Києві

Експертні блоги

14.11.2011
друкувати надіслати
Леся Оробець
Народний депутат України, голова підкомітету з питань базової освіти Комітету Верховної ради України з питань освіти і науки.

Новим Законом «Про вищу освіту» зв’яжуть руки ректорам і затулять рота студентам

Ключове питання реформи вищої школи – це поліпшення якості освіти. Для цього потрібно створити ринкові, конкурентні умови, за яких усі вузи, а не лише лояльні до міністра, зможуть поборотися за державні кошти і всі абітурієнти, а не тільки обрані, матимуть шанс вступити до вищих навчальних закладів на престижні факультети. Так само треба, щоб в усіх роботодавців, а не лише найзаможніших, була можливість поборотися за хорошого працівника – випускника вузу.

Також не можливо досягти якісної освіти без справжньої автономії вищих навчальних закладів, передусім – фінансової. На жаль, профільне міністерство підготувало проект закону про «Про вищу освіту», яким, навпаки, вибудовується ієрархічна структура, де всі вузи і ректори безпосередньо залежні від однієї людини – міністра. Він роздаватиме їм посади, фінанси, диктуватиме, що робити й кого брати в студенти та на роботу. За цим законопроектом, ВНЗ так і не матимуть права розпоряджатися своїми коштами й отримувати у власність свої приміщення та інші фонди.

Це означає, щойно ректор чи президент, скажімо, Могилянки [Києво-Могилянської академії – Ред.] дозволить собі критичне зауваження у бік міністра – одразу ж полетять ставки, приміщення, держзамовлення… До того ж цей закон мотивує ректорів заробляти на так званих студентах-контрактниках. Тоді як провідні університети світу заробляють на інноваціях, державних грантах на певні дослідження і мають величезні благодійні фонди, куди інвестують їхні ж успішні випускники.

А в нас усе навпаки: роботодавці не співпрацюють з вищою школою, а потім з жахом беруть «напівпродукт» виготовлення вузів, щоб за свій кошт його «дообтесувати». Адже зміст освіти визначається на кафедрі: предмети добираються за принципом «хто що може прочитати», а не з огляду на те, які знання й уміння будь реально потрібні студенту.

Свіжий ефір: Новий ядерний могильник під Києвом: небезпеки, ризики, загрози

Узагалі, за цим законопроектом, виходить так, що студент всім винен: він зобов’язаний ходити на лекції, в жодному разі не відкривати рота, не протестувати, він не має права вибирати предмети й викладачів. А вступник і фах не зможе обрати без перешкод, бо ЗНО буде «розбавлене» балом вищого навчального закладу, що сприятиме корупції. Тож моя оцінка цього законопроекту дуже негативна.

Цей документ – про розбазарювання людського ресурсу, необхідного для процвітання країни. Уже зараз серед тих, хто навчався за державний кошт 50 тисяч дипломованих безробітних, а 60% студентів, за статистикою, не планують працювати далі за спеціальністю. Це значить, що п’ять років їх життя та батьківські кошти були витрачені даремно. Тоді як критичне завдання освіти знайти й розкрити талант, який є у кожної людини. А цей закон і ця система – про гвинтики. Низькооплачувані, тупі, залякані гвинтики. Як можна обговорювати законопроект із вчителями, як залякані, яким мало платять, які фізично залежні від людини, яка сидить в президії? Хіба це не приниження їхньої гідності?

І якщо коротко підсумувати, цей законопроект – про Міністерство освіти, яке хоче жорстко контролювати вищі навчальні заклади.


 
Голосую -1, мені не подобаєтьсяГолосую +1, мені подобається (+3, голосів 3)   переглядів сторінки 42  

Також по темі

Пінчук запросив доньку Клінтона повчити київських студентів
Під час сесії столичний студент «задобрює» педагогів на кілька тисяч гривень
Леся Оробець
У міністерстві прагнуть підвищити якість освіти чи поділити майно вузів?
Оробець: Новий закон перетворить вузи на кріпаків Міносвіти
 
2 коментарі 2

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

  • Олексій коментує:

    Коротше: щось все одно треба робити

  • Олексій коментує:

    Я згоден з автором, але все одно новий проект потрібний, бо так як є, лишати не можна. Які там світові рейтинги! У наших вузах повна…

работа в харькове, гороскоп на завтра стрелец, filmi, тина кароль полюс притяжения, audi продам

© 2012 ВГО “Київський форум”. Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на www.kiev-forum.org, а також на сам матеріал.