незручні питання до влади
автор та ведуча Рена Назарова
Небайдужим киянам - сюди!
Натисніть!

Наш сайт переглянули

Сьогодні2 866
З початку місяця41 105
За 2012 рік504 542
За весь час2 313 854

У цьому розділі

Експертні блоги
Експерти
Реєстрація блогера

        Знайти
Новий розділ
Гарячі точки Києва
Відкрити

Дайджест «Київський форум»

№3, квітень 2012
Бюджетна «подачка» напередодні виборів. Війна за зелень. Інтриги на Пейзажній алеї. Сховище відпрацьованого ядерного палива поблизу Києва.

№2, спецвипуск, березень 2012
ОСББ як вихід із комунальної кризи, або допоможи собі сам! Крокодилячі сльози житлово-комунальних олігархів. Як судитися з ЖЕКами?

№1, лютий 2012
Медичні реформи додадуть киянам проблем. Шулявка - ні пройти, ні проїхати. Київ ось-ось потоне у власному "добрі". Прибирання по-київськи.

 
  

Опитування

Чи готові Ви вийти на захист зелених зон Києва від вирубки?

Завантаження ... Завантаження ...

Погода у Києві

Експертні блоги

11.11.2011
друкувати надіслати
Лілія Гриневич
Координатор напрямку «Суспільство знань» у ГО «Фронт Змін», екс-директор Українського центру оцінювання якості освіти, член Національної академії педагогічних наук України.

У міністерстві прагнуть підвищити якість освіти чи поділити майно вузів?

Ми не знаємо, яку версію законопроекту «Про вищу освіту» [розробленого профільним міністерством. – Ред.] подав керівник Кабінету Міністрів Микола Азаров до Верховної Ради України. На сайті Міністерства освіти розміщена не остаточна версія документа. Тому ми не можемо його обговорювати в повному обсязі. І проблема в тому, що не всі ректори стовідсотково погодили цей законопроект. Будь-які заяви, що всі зауваження враховано, що ми прямуємо в європейський освітній простір – це словоблудіє.

Насправді, цей законопроект не утверджує фундаментальні засади європейської освіти, такі як реальна автономія вузів, академічна свобода викладачів і студентів, які можуть обирати курси. Не вирішує він і питання обміну студентів – не лише з європейськими закладами освіти, а й навіть між українськими вузами. Сьогодні наш студент просто не може повчитися курс в одному університеті, а потім безболісно перейти на інший курс в інший ВНЗ. Це супроводжується величезною кількістю проблем.

За новими термінами, які з’явилися в законопроекті, прихована головна мета – зберегти централізований вплив на систему вищої освіти.

Ймовірно, в міністерстві думають, що можна в ручному режимі «зливати» університети і таким чином впорядковувати мережу. Але так вирішуються лише проблеми розподілу будівель та іншої власності навчальних закладів.

Свіжий ефір: Новий ядерний могильник під Києвом: небезпеки, ризики, загрози

А фундаментальна проблема – це якість освіти. Під час вступу до ВНЗ є зовнішнє незалежне оцінювання. А що відбувається потім? Ніхто не знає, бо законодавством не запропоновані інструменти оцінювання якості вищої освіти. А вони мають бути, щоб створити живий конкурентний простір, в якому університети надаватимуть освітні послуги, залучаючи кращих викладачів. Крім того, студентам потрібно чітко показати, чого вони досягнуть під час навчання. А ми їх перевантажуємо курсами, які за великим рахунком не впливають на кваліфікацію. Це спонукає студентів запускати навчання.

Тому, розробляючи новий закон, треба передусім подумати, як поліпшити зміст освіти, розширити свободу вибору для студентів і підвищити конкурентоспроможність наших вишів.

А цьому законопроекту «Про вищу освіту», що визначає розвиток галузі на 10-річчя, треба знайти альтернативу. Якщо ж Верховна Рада проголосує за цей документ у наявній редакції – в української вищої школи не буде нових перспектив.


 
Голосую -1, мені не подобаєтьсяГолосую +1, мені подобається (+1, голосів 1)   переглядів сторінки 91  

Також по темі

Пінчук запросив доньку Клінтона повчити київських студентів
Під час сесії столичний студент «задобрює» педагогів на кілька тисяч гривень
Новим Законом «Про вищу освіту» зв’яжуть руки ректорам і затулять рота студентам
Лілія Гриневич
Оробець: Новий закон перетворить вузи на кріпаків Міносвіти
 
1 коментар 1

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

  • backlink service коментує:

    Most powerful&cost effective SEO and website traffic service in world get up to 100’000 forum backlinks now! Get incredible online web traffic using best backlink service today. We can post your marketing message up to 100’000 forums worldwide, get insane amount of backlinks and as a result large free, targeted web traffic from search engines in shortest time. Most affordable and most powerful service for web traffic and backlinks in the world!!!! Your post will be published up to 100000 forums worldwide your website or blog will get instant traffic and massive increase in seo rankings just after few days or weeks so your site will get targeted long term traffic from search engines. Order now: http://increase-your-website-traffic.com

детский офтальмолог, новости спорта, Русланова Нина Ивановна, поиск аниме, продам авто в рассрочку

© 2012 ВГО “Київський форум”. Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на www.kiev-forum.org, а також на сам матеріал.