У четвер, 18 квітня, в Апеляційному суді міста Києва відбулося чергове судове засідання з розгляду апеляційної скарги на вирок Голосіївського суду у справі Павліченків.
Як відомо, 2 жовтня 2012 Голосіївський районний суд у місті Києві засудив Дмитра та Сергія Павліченків до довічного ув’язнення і до 13 років позбавлення волі відповідно.
Своїм рішенням суд визнав їх винними у вбивстві судді Шевченківського районного суду Сергія Зубкова. Ця кримінальна справа отримала широкий громадський резонанс завдяки фанатам ФК «Динамо» (Київ), які вважають що Дмитро та Сергій Павліченки ув’язнені незаконно. Вони регулярно проводять марші та акції підтримки сім’ї Павліченків.
Біля будівлі Апеляційного суду міста Києва вкотре зібралися захисники засуджених батька і сина. Хлопці прийшли з традиційним транспарантом «Волю Павліченкам» і скандували не менш традиційні речівки: «Свободу чесним! Свободу Павліченкам! », «Геть судове свавілля». Вони впевнені в невинуватості засуджених і обіцяють стояти до останнього, поки Павліченків не випустять на волю.
Тим часом на судовому засіданні експерти свідчили не на користь ув’язнених батька та сина. Зокрема, експерт Київського міського бюро судово-медичних експертиз Давид Валіахметов підтвердив суду, що травма Сергія Павліченка не могла бути отримана від падіння на скло.
«При таких обставинах такі ушкодження утворитись не могли», – зазначив, відповідаючи на питання сторін.
Варто відзначити, що раніше Сергій Павліченко заявляв, що травму коліна він отримав від падіння на скло. За збігом обставин це сталося 21 березня 2011 року. Проте слідство наполягало на тому, що травма отримана під час вбивства судді Сергія Зубкова.
Експерт Давид Валіахметов зазначив, що поріз на руці Дмитра Павліченка був отриманий 21 березня, тобто в день вбивства. Засуджений же наполягав на тому, що отримав травму від скла під час затримання, а саме 23 березня.
Проте експерт не зміг відповісти, внаслідок чого отримана травма.
«Ріжучий предмет. Може бути і скло, і ніж», – повідомив він.
Експерт-дактилоскопіст Анна Дерій проводила експертизу речових доказів, зокрема із інвалідного візка й картонної коробки, які були вилучені з місця вбивства.
Відповідаючи на запитання сторін, експерт зазначила, що технічно неможливо перенести зняті відбитки пальців із дактилоскопічної карти за допомогою клейкої стрічки на іншу поверхню.
Нагадаємо, що сторона захисту наголошувала на тому, що відбитки пальців було сфальсифіковано слідством. Зокрема, Павліченки стверджують, що відбитки були взяті після їх затримання й перенесені на інвалідний візок.
Таким чином, експерт-дактилоскопіст Анна Дерій спростувала цю версію. Слід також підкреслити, що в експерта запитали лише про можливість підробки відбитків пальців за допомогою клейкої стрічки. І вона відповіла, що це неможливо.
Проте ні суд, ні сторона захисту (а особливо сторона захисту, яка наполягає на фальсифікації) не поцікавились, чи можлива підробка відбитків пальців взагалі, в будь-який інший спосіб.
Не запитали, бо не хотіли почути відповідь? Проте, на думку захисника Тетяни Шевченко, сьогоднішні заяви експерта-дактилоскопіста про неможливість підробки відбитків некомпетентна:
«Я не знаю, чи це технологічно можливо, але я думаю, що даний експерт некомпетентний робити такі висновки».
«Ми взагалі не знаємо механізму перенесення відбитків пальців на липку стрічку. І ми не знаємо, звідки вони були взяті. Експерт сьогодні пояснила, що вона зняла ці відбитки не на місці злочину, а вже тоді, коли візок був доставлений в правоохоронні органи, а потім вона, експерт, без участі понятих знімала відбитки. Оскільки експерт – це представник сторони обвинувачення, я маю право не довіряти цим показанням», – наголошує адвокат.
Крім того, під час сьогоднішнього судового засідання експерт Сергій Соін, який проводив експертизу ідентифікації відбитків пальців, підтвердив, що з отриманих п’яти зразків відбитків пальців чотири належали Павліченкам, але один – невстановленій особі.
Проте суд призначив додаткову судово-медичну експертизу, метою якої є визначити механізм утворення тілесних ушкоджень Дмитра і Сергія Павліченків за обставин, які вони показали в суді.
У зв’язку з цим Апеляційний суд міста Києва переніс судове засідання на 5 червня на 11.00.
Автор: Aнна Первак