Сайт працює в тестовому режимі.
Перепрошуємо за можливі тимчасові незручності

Велика вода у Києві: чого чекати киянам?

10.04.2013 15:47

Кияни занепокоєні: як і кожного року, ЗМІ та екологи розповідають про небезпеку паводку в столиці. Проте цього року небезпека актуальна, як ніколи, адже у Києві випала рекордна кількість снігу. Чого чекати киянам? В цьому питанні намагалися розібратися експерти в прямому ефірі соціального ток-НЕшоу «Київський форум».

Щоб обговорити тему можливого стихійного лиха, в студію були запрошені: директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко, народний депутат України Володимир Бондаренко, начальник відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометеорологічного центру Вікторія Бойко, заступник генерального директора ПАТ «Укргідроенерго» Вадим Рассовський, начальник Головного управління ДСНС України у м. Києві Андрій Куценко, генеральний директор КП «Плесо» Павло Походій та інші експерти.

Перша небезпека майже минула

Дві весняні небезпеки, які загрожують Києву: підтоплення в самому місті через недоліки зливостокової системи, а також лихо, яке може трапитися в результаті паводка.

Що стосується першої небезпеки, то з нею місто практично впоралося, хоча проблемні місця поки ще є.

Танення снігу викликало підтоплення у чотирьох районах столиці, проте на сьогодні проблемним залишається тільки Солом’янський район. Про це в прямому ефірі повідомив начальник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у м. Києві Андрій Куценко.

«Підтоплення були в Солом’янському, Голосіївському, Дарницькому та Деснянському районах. На сьогодні ми ліквідували наслідки танення снігу у всіх проблемних точках, крім Жулян. Там з полів Києво-Святошинського району зійшло багато води, і в зоні підтоплення опинилися 16 приватних будинків. Там досі працюють наші фахівці. Поки ми не відкачаємо воду, ми звідти не підемо», – сказав Андрій Куценко.

У свою чергу директор Центральної геофізичної обсерваторії Олександр Косовець зазначив, що, розповідаючи про можливі небезпеки танення снігу, журналісти часто плутають терміни.

«Треба пояснити різницю. Підтоплення, які викликані таненням снігу в місті, не мають нічого спільного з паводком та повінню, які пов’язані з рівнем води в річці. Повінь трапляється щороку, і її ми очікуємо не раніше ніж у третій декаді квітня», – сказав Косовець.

Вода підніметься на два з половиною метри

Повінь, яка почнеться у третій декаді квітня, не загрожує житловим масивам Києва, однак може становити небезпеку для тих, хто незаконно побудував будинки в забороненій зоні. Про це розповіла начальник відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометцентру Вікторія Бойко.

«Житловим масивам Києва і промисловим об’єктам за всіма прогнозами нічого не загрожує. Але ми не можемо відповідати за тих, хто побудував свої будівлі безпосередньо на березі Дніпра, там, де будувати не можна», – сказала Вікторія Бойко.

Спеціаліст зазначила, що в цьому році у сніговому покриві накопичилися великі обсяги води, в порівнянні з минулими роками. Причина цьому – рекордні снігопади, які трапилися в березні. Однак це не повинно створити проблем.

«Ми прогнозуємо, що вода в Дніпрі підніметься на 2-2,5 метри. Завдяки водосховищам ми маємо можливість зменшити рівень води. Підкреслюю, що мова йде про рівень води в Дніпрі, а не про підтоплення, викликані таненням снігу в самому місті і комунальними проблемами», – сказала Вікторія Бойко.

Заступник генерального директора ПАТ «Укргідроенерго» Вадим Рассовський запевнив, що система каскадів на Дніпрі повністю готова до великої води.

«Усі споруди, що знаходяться на Дніпрі, перебувають у задовільному стані. Вони готові не лише до повені цього року, але й взагалі розраховані на набагато серйозніші ситуації. Окрім цього, існують усі необхідні інструкції, прописані науковцями, де чітко вказано, що і як робити у випадку, якщо рівень води буде несподівано високим. Так що киянам хвилюватися не варто», – сказав Рассовський.

Стихійне лихо усе ж можливе

Незважаючи на оптимістичні прогнози, проблем, пов’язаних з таненням снігу, вистачає. І якщо лихо не трапиться цього року, ніхто не гарантує, що наступного року все також обійдеться.

Одна з головних причин, через яку в столиці може трапитися потоп, – незаконна забудова берегів річок. Про це повідомив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Щоб рівень води у Дніпрі не підвищувався різко, потрібна територія, куди притоки Дніпра можуть розливатися. Але сьогодні ця охоронна територія забудована котеджами.

«Якщо забудова вздовж берегової лінії буде продовжуватися, Києву загрожує катастрофа», – зазначив Борейко.

Цю думку підтверджує й Олексій Чунарьов, заступник голови Державного агентства водних ресурсів України.

«Повінь була і буде завжди. Але треба пропустити воду до водоприймачів. Ми нещодавно робили обліт на вертольоті – заплави річок, які впадають у Дніпро, всі забудовані. Вода не проходить туди, куди потрібно. У такій ситуації прогнозувати що-небудь дуже важко», – сказав Олексій Чунарьов.

Також екологи наголосили, що не варто забувати й про Бортницьку станцію аерації, мулові поля якої знаходяться в небезпечному стані. За словами Борейка, протікання небезпечного мулу можливе й без паводку, адже в дамбах полів багато вимивин.

Спеціалісти запевняють: цього року киянам можна не переживати через велику воду. Проте не можна не погодитися з тими експертами, які радять не дуже заспокоюватися, а готуватися до можливих лих. Адже й справді, ніхто не гарантує, що наступного року кількість снігу і води не буде в кілька разів більшою за цьогорічну.

 

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

Новини

Фоторепортаж

Погода у Києві
© 2013 «Київський форум» перший соціальний інформаційний портал.
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для Інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.