Небайдужим киянам - сюди! Натисніть! | Наш сайт переглянули
|
Василь Яструбинський – начальник ГУ з питань цінової політики КМДА: «Рішення про підвищення тарифів виникло ще у кінці 2005 року… Тарифи на протязі цих років були збитковими… З міського бюджету сотні мільйонів гривень направлялись на дотацію житлово-експлуатаційним організаціям, «Київводоканалу», «Київенерго», і цих коштів було недостатньо, і якість послуг була занадто низькою…».
Олександр Клюс – депутат Київради, член Постійної комісії з питань ЖКГ та ПЕК: «Економічних підстав для такого різкого підвищення тарифів не було… Всього рівень підняття тарифу повинен бути не більш 20%..».
Олександр Мазурчак – перший заступник Міністра з питань ЖКГ України: «Багато років популістична політика київського керівництва привела до того, що не піднімалися тарифи на протязі багатьох років…
Не треба говорити – високий тариф чи низький тариф. Тариф повинен виходити з об’єктивної реалії тих компонентів, які входять в цій тариф…».
Володимир Бондаренко – народний депутат України, Голова спілки власників житла м. Києва: «Київська влада вже давно ретельно секретить внутрішню економіку комплексу обслуговування міста… 2 фактори: облік і стандарт якості. Поки їх не буде, кожен киянин може нічого не платити, жодної копійки. Більш того. Ми не знаходимось в юридичних стосунках з тими, хто забезпечує ці послуги. Київ – єдине місто в Україні, в якому немає виконавця послуг…».
Едуард Багіров – правозахисник: «Киевляне платили, платят и будут платить к сожалению. При этом ни качество услуг, ни объем, ни другие показатели нас не утраивают…».
Олесь Вахній – газета «Літературна Україна»: «Україна отримала в спадок від Радянського Союзу недосконалу, недолугу, але діючу житлово-комунальну ділянку нашого життя… Де гарантія, що зараз піднявши тарифи, ви будете надавати належним чином послуги? Потрібна реформа житлового господарства. І повинна бути альтернатива».
Василь Яструбинський – начальник ГУ з питань цінової політики КМДА: «Результатом 2006 року було те, що уряд прийняв рішення про те, що фактично за витратну частину комунальних послуг відповідає державна інспекція по контролю за цінами… Якщо в когось є питання про те, чому такі високі тарифи – будь ласка, до урядових органів. Ми не можемо зараз вносити корективи… Влада… акціонерною компанією, тим більш державною (Київенерго), керувати в повній мірі не може… Якщо бюджет датує комунальні тарифи, то ми датуємо багатих людей…».
Михайло Уткін – фінансовий директор АК «Київенерго»: «Компания постоянно подает свою себестоимость в ценовую инспекцию Ценовая инспекция или соглашается с этой себестоимостью, или не соглашается… Ценовая инспекция утвердила нашу себестоимость как экономически обоснованную».
Олександр Клюс – депутат Київради, член Постійної комісії з питань ЖКГ та ПЕК: «В тих умовах, коли ми заключили угоду, в якій передали всю власність для виробництва теплової енергії на 10 років, при тому з порушенням чинного законодавства, ми не маємо впливу на «Київенерго»… Якщо «Київенерго» неякісно виконує свої зобов’язання, шантажує киян, в зимовий період відключає від тепла десятки тисяч будинків, не платить за спожитий газ, не бере на себе функції виконавця послуг, то є іншій шлях. В вересні 2006 року Київрада прийняла рішення про створення «Київтеплокомуненерго»… Чому ми не йдемо цим шляхом?».
Олександр Мазурчак – перший заступник Міністра з питань ЖКГ України: «Я закликаю киян до того, що не можна ставити питання так, що «давайте ми не будемо платити»… Треба вимагати від влади іншого – якщо ми піднімаємо тарифи, ми повинні розуміти, що ми від цього отримуємо… В кожному будинку повинні бути проведені громадські слухання… Люди мають можливість впливати на тариф за свою територию, за свій будинок, за свою квартиру…».
Володимир Бондаренко – народний депутат України, Голова спілки власників житла м. Києва: «Я би просив, щоб міська влада припинила розкрадання…Йде гра, з економікою, з політикою,все переплелося, всі за цім спостерігають, а в основі всього – корупція…».
Тамара Костюк – голова Київської міської профспілки працівників ЖКГ і побутового обслуговування населення: «Жилищно-коммунальное хозяйство исторически плохо работает только потому, что регулируемые тарифы приводят эти предприятия к убыточности, и при том к искусственной убыточности.. И в этом году ЖКХ города Киева отброшено назад как никогда… Потому что и Киевсовет, и исполнительный орган Киевсовета представили и утвердили такой бюджет, в котором вообще ни одной копейки не было запланировано на ЖКХ города Киева… Основным фактором качества услуг являются люди, которые работают в этой системе… Рабов в Киеве нет…».
Михайло Березовчук – заступник голови Спілки власників житла м. Києва: «У нас есть ценовая государственная инспекция. А я ей не доверяю. Потому что начальник этой инспекции – его должность, его кандидатура – согласовывается в Киевгорадминистрации. На мой взгляд, это одна команда!.. Если политики не договорятся выступить единым фронтом против господина Черновецкого, то ни одна, ни вторая, ни третья партия больше киевлянами поддерживаться не будет…».
Сергій Алюшин – головний редактор журналу «Житлово-комунальне господарство України»: «Тариф будет повышаться – хотим мы этого или не хотим. И в обязательном порядке киевляне чистосердечно и регулярно будут эти тарифы оплачивать…».
Гліб Лєшков – учасник громадянського руху «Справжні кияни»: «Поднятие тарифов может стать тем катализатором для каких-то общественных волнений. Для этого уже имеются предпосылки. Повышение тарифов может привести к накоплению задолженностей,.. которые можно будет использовать для давления, манипуляций людьми…».
Світлана Кузюкова – голова правління ЖБК «Електрон-2»: «Без визначення виробника гарячої води про підняття тарифів в місті Києві мови бути не може… Неможна надавати послуги в різних одиницях виміру…».