незручні питання до влади
автор та ведуча Рена Назарова
Небайдужим киянам - сюди!
Натисніть!

Наш сайт переглянули

Сьогодні3 846
З початку місяця42 085
За 2012 рік505 519
За весь час2 314 831

У цьому розділі

Останній ефір
Попередні ефіри
Майбутні теми
Запропонувати тему
Хочу в студію

        Знайти
Новий розділ
Гарячі точки Києва
Відкрити

Дайджест «Київський форум»

№3, квітень 2012
Бюджетна «подачка» напередодні виборів. Війна за зелень. Інтриги на Пейзажній алеї. Сховище відпрацьованого ядерного палива поблизу Києва.

№2, спецвипуск, березень 2012
ОСББ як вихід із комунальної кризи, або допоможи собі сам! Крокодилячі сльози житлово-комунальних олігархів. Як судитися з ЖЕКами?

№1, лютий 2012
Медичні реформи додадуть киянам проблем. Шулявка - ні пройти, ні проїхати. Київ ось-ось потоне у власному "добрі". Прибирання по-київськи.

 
  

Опитування

Чи готові Ви вийти на захист зелених зон Києва від вирубки?

Завантаження ... Завантаження ...

Погода у Києві

Популярні ефіри

Безпритульні тварини у столиці: як вирішити проблему?  1695
На продовження медичної теми. Вакцинація: за і проти. Чому все більше людей відмовляється щеплюватися?  1028
Будівельні афери у столиці: чому кияни інвестують у віртуальне житло та як не втрапити в будівельну халепу? (Проблеми знедолених інвесторів, доступність житла у столиці тощо)  797
Новий Житловий кодекс: чи безпечно для життя? (основні ризики, новації та сюрпризи)  643
Портрет київського студентства: які проблеми найбільше хвилюють сучасну молодь (якість вищої освіти, стипендія, нестача місць у гуртожитках, працевлаштування, оплата за навчання, тощо)  457
Чи потрібні ринки у столиці? (Нові рейдерські захоплення, знищення малого й середнього бізнесу та ін.) Позиція влади і думка киян  413
Секонд-хенди під прицілом: чи зникне дешевий одяг зі столичного ринку?  412
Сніг у Києві: природній катаклізм чи безпорадність влади  391
Як убезпечити споживачів фінансових послуг (позичальників, вкладників) під час економічної кризи?(Хто захистить людей від колекторів, чи існує фінансова справедливість та чому й досі не сформована єдина державна політика і система захисту прав споживачів фінпослуг)  384
ОСББ як вихід із комунальної кризи, або Допоможи собі сам: що перешкоджає реформі ЖКГ у столиці?  383

Передача

19.04.2011
друкувати надіслати

До Всесвітнього та Всеукраїнського днів боротьби із туберкульозом. Фтизіатрія на межі вимирання: чи вдасться врятувати галузь?

Відеозапис

92 перегляди відео 92   



Цитати учасників ефіру

Василь Князевич – міністр охорони здоров’я України (2007–2010 рр.): «…Україна стабілізувала ситуацію з туберкульозу,.. і епідемія потихеньку набрала контрольованого процесу… Держава взяла ситуацію під контроль… Те, що можна було, ми зробили…»

Володимир Загородній – заступник начальника ГУ охорони здоров’я КМДА: «…Якихось особливих пільг для працівників фтизіатричної галузі законодавство не передбачає…»

Василь Мельник – заступник директора Інституту фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Яновського АМНУ: «…Якщо б ми могли виділяти фтизіатрам житло, то ми могли б залучити молодих спеціалістів до фтизіатрії, адже це був би для них стимул – житло і нормальна заробітна плата… Фтизіатрів дуже не вистачає, а з тих, що є, більша половина у глибокому пенсійному віці…»

Віталій Руденко
– голова правління Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу»: «…Постійно діюча епідемія туберкульозу в Україні зареєстрована з 1995 року, і вона набирала до цього моменту масштабів… Туберкульоз не є винятково медичною складовою проблеми, ця проблема є державною…»

Віталій Коваль – завідуючий відділом соціально-економічних питань Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я: «…Я вважаю, що основна проблема полягає в тому, що матеріальна база закладів фтизіатричної галузі столиці не оновлювалась 20–30 років… В галузі охорони здоров’я є порушення норми Генеральної угоди, яку уклали Федерація профспілок України і Кабінет Міністрів України про рівень першого тарифного розряду і рівень мінімальної заробітної плати…»

Віктор Сердюк
– президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів: «…Держава квартир не дає, зарплату не підвищує, а ці лікарі – це єдиний фаховий загін, який стоїть на сторожі перед туберкульозною епідемією… Держава навіть не допомагає тим міжнародним фондам, які хочуть щось зробити…»

Василь Мельник – заступник директора Інституту фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Яновського АМНУ: «…Держава фінансує… той мінімум, який потрібен хворому. Решта повинна фінансуватися з місцевих бюджетів…»

Віталій Руденко – голова правління Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу»: «…Держава за різних урядів хронічно недофінансовувала протитуберкульозну галузь… На сьогодні ми тільки формуємо політичну волю до протидії туберкульозу…»

Володимир Загородній – заступник начальника ГУ охорони здоров’я КМДА: «…На сьогодні профілактичні заходи дали свої позитивні результати… Ми зараз увійшли в той цикл розвитку туберкульозу, коли пішли стабілізація і зменшення захворюваності і смертності…»

Віталій Черняховський – головний координатор Форму порятунку Києва: «…Если в стране есть дорогие машины, значит деньги есть, и их надо правильно перераспределить…»

Віталій Руденко – голова правління Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу»: «…Населення надзвичайно мало знає про небезпеку від туберкульозу, про те, що лікування у нас безкоштовне, в лікарнях є ліки й медичні фахівці, які можуть вилікувати, треба тільки звернутися й пройти повний курс лікування…»

Володимир Загородній – заступник начальника ГУ охорони здоров’я КМДА: «…Суспільству несе загрозу той, хто ходить і не знає, що він хворіє на туберкульоз… Якщо солідні кошти витратити на освітню кампанію, то потім будемо менше витрачати на лікування…»

Роман Головня – лікар-інтерн: «…Ситуація у фтизіатричній галузі – дуже наочний показник у всій медичній галузі… Можна сказати, що вся медицина хвора на туберкульоз… Питання не буде вирішено, поки влада не візьметься за медицину в цілому…»

Василь Князевич
– міністр охорони здоров’я України (2007–2010 рр.): «…На превеликий жаль, тема заробітної плати і її рівня дуже мало залежить від міністра…»

Тетяна Білик – керівник програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» Благодійного фонду «Розвиток України»: «…Ситуація в Києві і в Україні не така радісна, як було сказано… Програма направлена на те, на що держава не спроможна, – на сьогоднішній день… Ми думаємо, що в Києві дуже багато роботи…»

Владислав Штанько – головний лікар Київського міського центрального протитуберкульозного диспансеру: «…Молодежь не хочет идти работать во фтизиатрическую службу из-за невысокой зарплаты, отсутствия квартиры и отсутствия условий, в которых надо работать…»

Станіслав Нечаїв – голова правління Всеукраїнського лікарського товариства: «…Громадська рада в Міністерстві охорони здоров’я ігнорується, лікарське товариство владою теж всіляко ігнорується… Проблема туберкульозу виходить за рамки суто медичної проблеми… Лікарі повинні отримати свободу й вийти з кріпацького стану…»

Віктор Сердюк – президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів: «…Спочатку треба все зробити для того, щоб людина хотіла лікуватися…»

Володимир Загородній – заступник начальника ГУ охорони здоров’я КМДА: «…Найголовніше – це методичні організаційні протиепідемічні заходи для того, щоб взяти під контроль цю ситуацію…»

Василь Мельник – заступник директора Інституту фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Яновського АМНУ: «…У нас охорона здоров’я і протитуберкульозна служба радянської системи. Скільки грошей туди не вкладай – це бездонна бочка… Треба, щоб реформувалася вся охорона здоров’я…»

 
0 коментарів 0

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

работа в украине, чрезвычайные новости, Пирс Броснан, музыка смс бесплатно, хундай автобазар

© 2012 ВГО “Київський форум”. Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на www.kiev-forum.org, а також на сам матеріал.